Sitenin solunda giydirme reklamı denemesidir
Sitenin sağında bir giydirme reklam
EKONOMİ Haber Girişi: 06.07.2021 - 10:57, Güncelleme: 06.07.2021 - 10:57

BİR YILA TOPARLANIRIZ, YETER Kİ FAİZVE MALİYETLER AZALSIN

 

BİR YILA TOPARLANIRIZ, YETER Kİ FAİZVE MALİYETLER AZALSIN

ORSİAD Başkanı Levent Çamur, derneğin mali genel kurulunda sanayicinin mesajlarını iletti, “Ankara sanayicisi önüne bakıyor. Yeter ki sanayici yüksek faiz, yüksek maliyet kıskacından kurtulsun. 2022 ortasına kadar toparlanırız” mesajı verdi.
OSTİM Organize Sanayi Bölgesi Sanayici İşadamı ve Yöneticileri Derneği (ORSİAD)’nin, pandemi nedeniyle ötelenen mali genel kurulu üyelerin katılımıyla gerçekleşti. Genel kurulun dilek ve temenniler bölümünde söz alan ORSİAD Başkanı Levent Çamur, yatırım, büyüme ve iş dünyasının beklentilerine ilişkin önemli mesajlar verdi. OSTİM, İvedik ve Sincan OSB’lerde üretim yapan işletmelerin, Türk ekonomisine yüksek katma değer yarattığının altını çizen Başkan Çamur, sözlerini şöyle sürdürdü: “1 Kuruşluk Yatırımlar Bile Önemli” “Salgın süreci hemen her işletmeyi derinden etkilese de umutsuz değiliz. Biliyoruz ki ülkemizin üretime, yatırıma çok ihtiyacı var. Bekleyecek, umutsuzluğa kapılacak zaman değil. Büyüme kompozisyonuna baktığımızda uzun vadeli büyümeyi sağlayan, istihdamı sağlayan, kaliteli büyümeyi sağlayan şey yatırım. Özel yatırımlar ilk kez eksiye geçti. Bunu tersine çevirmek için 1 kuruşluk yatırımlar bile çok önemli.”  Covid1-9 sürecine rağmen sanayi bölgelerinde yeni yatırımlara başlanması, yeni fabrikaların temelinin atılmasını mutlulukla izlediklerini bildiren Başkan Çamur, şunları söyledi: Ankara Sanayicisi Önüne Bakıyor “Yeter ki şu yüksek faiz, yüksek maliyet, artan hammade fiyatı kıskacından kurtulalım. Çarkların yeniden hızlanması, yeni yatırımlar, üretim artışı çok da zor değil. Sanayici, işadamı, girişimcinin üzerindeki maliyet yükü azaltılırsa tahmin ediyoruz bir yıl içinde kademeli bir şekilde toparlanır, normalleşme yolunda çok hızlı adımlar atarız. Toparlanmamız demek de yatırımların hareketlenmesi, sürdürülebilir büyüme demek. Zaten yasakların kalkmasıyla beraber talebin arttığını, bununla birlikte pekçok sektörümüzde imalat sanayi kapasite kullanım oranında çok ciddi artış yaşandığını, bunun da yatırımlara yansıyacağını görüyoruz. Ankaralı sanayiciler olarak, ihracatçılar, üreticiler olarak her zamankinden daha fazla çalışmamız gerektiğini biliyor, önümüze bakıyoruz. En büyük temennimiz finansman konusundaki beklentilerin karşılanması”
ORSİAD Başkanı Levent Çamur, derneğin mali genel kurulunda sanayicinin mesajlarını iletti, “Ankara sanayicisi önüne bakıyor. Yeter ki sanayici yüksek faiz, yüksek maliyet kıskacından kurtulsun. 2022 ortasına kadar toparlanırız” mesajı verdi.

OSTİM Organize Sanayi Bölgesi Sanayici İşadamı ve Yöneticileri Derneği (ORSİAD)’nin, pandemi nedeniyle ötelenen mali genel kurulu üyelerin katılımıyla gerçekleşti. Genel kurulun dilek ve temenniler bölümünde söz alan ORSİAD Başkanı Levent Çamur, yatırım, büyüme ve iş dünyasının beklentilerine ilişkin önemli mesajlar verdi. OSTİM, İvedik ve Sincan OSB’lerde üretim yapan işletmelerin, Türk ekonomisine yüksek katma değer yarattığının altını çizen Başkan Çamur, sözlerini şöyle sürdürdü:

“1 Kuruşluk Yatırımlar Bile Önemli”

“Salgın süreci hemen her işletmeyi derinden etkilese de umutsuz değiliz. Biliyoruz ki ülkemizin üretime, yatırıma çok ihtiyacı var. Bekleyecek, umutsuzluğa kapılacak zaman değil. Büyüme kompozisyonuna baktığımızda uzun vadeli büyümeyi sağlayan, istihdamı sağlayan, kaliteli büyümeyi sağlayan şey yatırım. Özel yatırımlar ilk kez eksiye geçti. Bunu tersine çevirmek için 1 kuruşluk yatırımlar bile çok önemli.”  Covid1-9 sürecine rağmen sanayi bölgelerinde yeni yatırımlara başlanması, yeni fabrikaların temelinin atılmasını mutlulukla izlediklerini bildiren Başkan Çamur, şunları söyledi:

Ankara Sanayicisi Önüne Bakıyor

“Yeter ki şu yüksek faiz, yüksek maliyet, artan hammade fiyatı kıskacından kurtulalım. Çarkların yeniden hızlanması, yeni yatırımlar, üretim artışı çok da zor değil. Sanayici, işadamı, girişimcinin üzerindeki maliyet yükü azaltılırsa tahmin ediyoruz bir yıl içinde kademeli bir şekilde toparlanır, normalleşme yolunda çok hızlı adımlar atarız. Toparlanmamız demek de yatırımların hareketlenmesi, sürdürülebilir büyüme demek. Zaten yasakların kalkmasıyla beraber talebin arttığını, bununla birlikte pekçok sektörümüzde imalat sanayi kapasite kullanım oranında çok ciddi artış yaşandığını, bunun da yatırımlara yansıyacağını görüyoruz. Ankaralı sanayiciler olarak, ihracatçılar, üreticiler olarak her zamankinden daha fazla çalışmamız gerektiğini biliyor, önümüze bakıyoruz. En büyük temennimiz finansman konusundaki beklentilerin karşılanması”

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Okuyucu Yorumları (0)

Yorumunuz başarıyla alındı, inceleme ardından en kısa sürede yayına alınacaktır.

Yorum yazarak Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve nehaberankara.com sitesine yaptığınız yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan tüm yorumlardan site yönetimi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.