Haber Detayı
16 Mayıs 2019 - Perşembe 22:16
 
420 sözde üst düzey teröristi etkisiz hale getirdik
Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Katil sürülerinden, döktükleri her damla kanın hesabını misliyle sorduk, sormaya da devam edeceğiz. Sadece son 2,5 yıl içerisinde 16'sı kırmızı listeden 420 sözde üst düzey teröristi etkisiz hale getirdik." dedi.
GÜNDEM Haberi
420 sözde üst düzey teröristi etkisiz hale getirdik

Terörle mücadelenin etkin biçimde sürdüğüne işaret eden Erdoğan, şöyle konuştu:

"Bölücü terör örgütü başta olmak üzere, bu milletin birliğine, beraberliğine, canından aziz bildiği değerlerine kasteden katil sürülerinden, döktükleri her damla kanın hesabını misliyle sorduk, sormaya da devam edeceğiz. Sadece son 2,5 yıl içerisinde 16'sı kırmızı listeden 420 sözde üst düzey teröristi etkisiz hale getirdik."

"Farklı kollardan ülkemizi hedef almaya başladılar"

Son FETÖ'cü hain de yargıya hesap verene kadar bu mücadeleyi sürdüreceklerine dikkati çeken Erdoğan, "Bizi birbirimize düşürmeye çalışanlara inat, millet olarak birbirimize daha sıkı kenetlendik." diye konuştu.

Erdoğan, şunları kaydetti:

"Kendi ülkelerinde her türlü hukuksuzluğa imza atanlar, 15 Temmuz gecesi darbecilerin kazanmasını umutla bekleyenler, bakıyorsunuz son günlerde farklı kollardan ülkemizi hedef almaya başladılar. Bu çevrelerin Türk demokrasisine gölge düşürebilmek niyetiyle ellerinden geleni ardına koymayacaklarını hepimiz gayet iyi biliyoruz."  

"Türkiye'yi içeriden vuranlara hesap sormasını bilirim"

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "TÜSİAD YİK Başkanı Tuncay Özilhan'ın buram buram demokrasi hazımsızlığı kokan, üstüne bir de Türkiye'yi karalamak için istatistik cinliğine başvuran konuşmasını üzüntüyle dinledim." dedi. 

Erdoğan, şöyle devam etti:

"Daha bir hafta önce ziyaretime geldiniz, sizlerle biz neleri konuştuk? Bir hafta geçmeden yaptıkları açıklamalara bak. Unutmayalım ki bu ülke hepimizin ortak vatanıdır. Bu dolarlar, bu avrolar sizleri kurtarmaz. Bu millet sizleri kurtarırsa kurtarır. Şunu bilin ki Türkiye'yi dışarıdan vuranlar vurmaya çalışıyor ama içeriden vuranlara bunun hesabını sormasını da bilirim."

Kaynak: (AA) - Anadolu Ajansı Editör:
Etiketler: 420, sözde, üst, düzey, teröristi, etkisiz, hale, getirdik,
Yorumlar
Haber Yazılımı