Haber Detayı
14 Mart 2021 - Pazar 20:43
 
5 dil bilen tercüman; Onun adı Fırat Soğuk
TFF 1. Lig takımlarından Ankara Keçiörengücü'nde tercümanlık yapan Galatasaray Üniversitesi mezunu 24 yaşındaki Fırat Soğuk, 7 farklı uyruktan 7 yabancı futbolcunun röportajlarında yer alarak tek başına büyük bir görevin üstesinden başarıyla geliyor.
SPOR Haberi
5 dil bilen tercüman; Onun adı Fırat Soğuk

Galatasaray Üniversitesi mezunu 24 yaşındaki Fırat Soğuk, 7 farklı uyruktan 7 yabancı futbolcunun röportajlarında yer alarak tek başına büyük bir görevin üstesinden başarıyla geliyor.

İspanyolca, Fransızca, İngilizce, İtalyanca ve Portekizce dillerinde tercümanlık yapan ve bulunduğu takımda tek tercüman olarak çalışan Fırat Soğuk, bu sezon yoğun bir mesai harcıyor.

7 farklı uyruktan 7 yabancı futbolcunun konuşmalarını çeviren Fırat Soğuk, yabancı futbolculara şehir yaşamlarında da destekte bulunuyor.

FIRAT SOĞUK KİMDİR?  

Galatasaray Üniversitesi ve Bordeaux Montaigne 3 Üniversitesi'nden mezun oldu. İspanyolca, Fransızca, İngilizce, İtalyanca ve Portekizce bilen tercüman Fırat Soğuk, TFF bünyesinde futbol hakemliği de yaptı. 
İngiltere’den futbol antrenörlüğü lisansı da alan başarılı tercüman Fırat Soğuk, eğitim hayatına Escuela Universitaria Real Madrid Universidad Europea’da Futbol Yönetimi ve Oyun Metodolojisi üzerine Yüksek Lisans programı ile devam ediyor.
Fırat Soğuk, şu sıralar TFF 1. Lig ekiplerinden Ankara Keçiörengücü kulübünde tercümanlık yapıyor.

Kaynak: Editör:
Etiketler: 5, dil, bilen, tercüman;, Onun, adı, Fırat, Soğuk,
Yorumlar
Haber Yazılımı