Haber Detayı
14 Ocak 2015 - Çarşamba 22:48
 
Melih Gökçek'ten asfalt parası açıklaması
GÜNDEM Haberi
Melih Gökçek'ten asfalt parası açıklaması

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek Ankaralı'nın büyük tepkisine neden olan asfalt parası ile ilgili açıklamalarda bulundu.

Gökçek, asfalt parasının kendilerinin icadı olmadığını, 2010 yılında asfalt paraları toplanmıyor diye MHP Genel Merkezi'nden MHP Belediye Meclis üyelerine asfalt parasıyla ilgili soru sormaları için baskı yapıldığını söyledi.

Gökçek, İçişleri Bakanlığı'na suç duyurusunda bulunan MHP Belediye Meclis üyelerinden gelen baskılar üzerine olayı teftişe havale etmek zorunda kaldıklarını ifade etti. Başkan Gökçek, İçişleri Bakanlığı’nın yaptığı teftişte sorunların ortaya çıkmasından sonra ilgililer hakkında gerekli yasal işlemlerin yapılmasına başlandığını, toplanmayan asfalt paralarının da yöneticilere zimmet çıkartılması istendiğini söyledi.

Başbakan Ahmet davutoğlu'nun da asfalt parasının kaldırılmasını istediğini söyleyen Başkan Gökçek, farklı bir yöntemi sunarak asfaltı kullananın para ödemesi gerektiğini ifade etti. Araç kullananların her ay 15 TL ödemesi durumunda kimsenin etkilenmeyeceğini belirtti.

Kaynak: Editör:
Etiketler: arsiv
Yorumlar
Haber Yazılımı