Haber Detayı
14 Ocak 2015 - Çarşamba 22:48
 
2015 yılı itibari ile asfalt katılım payı alınmayacak
GÜNDEM Haberi
2015 yılı itibari ile asfalt katılım payı alınmayacak

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek başkanlığında toplanan Belediye Meclisi'nde alınan karar doğrultusunda Ankaralı'dan 2015 yılı itibari ile dökülen asfaltlardan katılım payı alınmayacak.

Ankara Büyükşehir meclis toplantısında yasa gereği alınan kararda asfalt katılım paylarının, 2015 yılı itibari ile dökümü yapılacak asfaltlardan alınmaması kararı alındı.

Meclis toplantısında alınan bir kararda daha önce dökülen veya Ankaralı'ya tebliğ edilen asfalt katılım paylarının peşin ödemelerde 1 yıl, taksitli ödemlerde ise 5 yıl erteleme kararı alındı. 

Asfalt parasının alınıp alınmaması kararının tamamen meclis kararı olduğunu ifade eden Gökçek, tebliğ edilen paraların Ankaralı lehine düzenleme getirildiğini söyledi. 

17 radyonun ortak yayınında konuşan Melih Gökçek, Ocak 2015 yılı itibari ile Ankaralı'dan asfalt parası almama kararı aldıklarını söyledi. Başkan gökçek yaptığı açıklamada geriye dönük dökülen ve tebliğ edilen asfalt paralarının Ankaralı lehine düzenleme yapıldığını belirterek peşin ödemelerde 1 yıl, taksitli ödemelerde ise 5 yıl erteleme kararını da aldıklarını sözlerine ekledi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: arsiv
Yorumlar
Haber Yazılımı