Haber Detayı
14 Ocak 2015 - Çarşamba 23:09
 
Başkentgaz çalışanı itiraf etti
GÜNDEM Haberi
Başkentgaz çalışanı itiraf etti

Başkentgaz firması sayaçlarda devamlı değişiklik yapıldığı iddiası ile suçlanırken sayaç sökme takma görevlisi bir çalışan şok itiraflarda bulundu.

Başkentgaz hakkında ciddi iddialarda bulunan Ankaralılar'ın ardından Başkentgaz'ın bir çalışanı da Beyaz Tv'ye yaptığı şok açıklamalarla ortaya büyük bir iddia attı. Başkentgaz'da görevli bir çalışan, sayaçlarda devamlı değişiklik yapıldığını ve herkesten para kazandığını iddia ederek, daha 200 bin adet sayaçın söküleceği iddiasında bulundu.

Başkentgaz'da çalışan ve çalıştığı firma hakkında şok iddialarda bulunan şahsın açıklamaları şöyle, 'Biz bu kurumda çalıştığımız için şunu biliyoruz, Ankara'daki tüm kartlı sayaçların hepsi faturalı olacak. Hatta bize çalışan olarak diyorlar ki; ilk etapta siz gidin dilekçe verin eğer sayaçlarınız kartlıysa faturalıya çevirin çevrenizdekileri de teşvik edin diyorlar. Amaçları da belli, unuttun bir şey oldu sana ceza kesecek' diye iddialarda bulundu.

kanuna aykırı çalışmalar yaptıklarını söyleyen Başkentgaz görevlisi 'Burada herşey onların elinde yani istedikleri gibi at oynatıyorlar. Adamlar iç tüzük yapmışlar bir liraya sayaç kapanır mı? Adamın bir lirasını hem fatura etmiyorlar hem de sayacı kapalı bir lirayı faturaya dökemiyorlar. Vatandaş PTT'ye gidiyor senin borcun gözükmüyor diyorlar. Ben gidiyorum sayacını kapatıyorum. Bir lirasını ödemediği için borcu gözüküyor. Karşılığında 28 lira ceza ödüyor' diyerek Beyaz Haber'e şok açıklamalarda bulundu.

Kaynak: Editör:
Etiketler: arsiv
Yorumlar
Haber Yazılımı