Haber Detayı
15 Ocak 2015 - Perşembe 19:17
 
Melih Gökçek'ten sayaç uyarısı
GÜNDEM Haberi
Melih Gökçek'ten sayaç uyarısı

Başkentgaz tarafından doğalgaz sayaçlarının mekanik sayaçla değiştirilmeye çalışıldığı ve vatandaşın bu konuda zorladığı iddiaları üzerine Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, Vatandaşları uyardı.

Vatandaşın pili bittiği veya bozulduğu bahanesiyle doğalgaz sayaçlarının mekanik sayaçla değiştirilmeye zorlanamayacağını belirten Gökçek, “Vatandaşların yeniden sayaç alması kanuni değil. Bunu baskıyla yapıyorlar. Vatandaş savcılığa müracaat etmeli” dedi.

Uyuşturucuyla Mücadele Çalıştayına katılan Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, düzenlediği basın açıklamasında önemli uyarılarda bulundu. Başkentgaz’ın çeşitli bahanelerle doğalgaz sayaçlarını değiştirdiği iddialarının sorulması üzerine Başkan Gökçek,  “Maalesef bunu yapıyorlar. Bu konuda çok şikayet geliyor. Kartlı sayaçların biten pillerinin değiştirilmesi için vatandaş başvuru yapıyor. Ancak, şirket, sayaç değiştirmek için vatandaşa baskı yapıyor. Ben tekrar tekrar söylüyorum. Savcılığa müracaat etsinler, Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu'na müracaat etsinler. Bu tip şikayetler savcılığa sık olarak yapılırsa, bu işin sonunun geleceğine inanıyorum. Vatandaşların yeniden sayaç alması kanuni değil. Ve bunu baskıyla yapıyorlar vatandaş savcılığa müracaat etmediği için bunu yapıyorlar.” Dedi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: arsiv
Yorumlar
Haber Yazılımı