Haber Detayı
15 Ocak 2015 - Perşembe 19:43
 
Hayırseverler unutulmadı
EĞİTİM Haberi
Hayırseverler unutulmadı

‘Eğitime Yüzde Yüz Destek Projesi’ kapsamında, hayırseverler için Ankara Valiliği tarafından Ulucanlar Cezaevi Müzesi’nde düzenlenen vefa ve şükran yemeği, Millî Eğitim Bakanı Sayın Nabi Avcı’nın katılımıyla gerçekleşti. 

Vefa Ve Şükran Yemeğinde konuşan Millî Eğitim Bakanı Nabi Avcı: “Sizin yaptığınız bağışlarla yükselen okullar, yapılan derslikler, sizin iyiliğinizi gelecek kuşaklara taşıyor. Buralarda eğitim gören öğrenciler her sabah okula geldiklerinde kitaplarını açtıklarında, defterlerini açtıklarında, defterlerine bir harf yazdıklarında sizin de amel defterinize binlerce harf yazılıyor” dedi.

Cehaletin ilimle ortadan kaldırılmasına hizmet edecek güzel eğitim tesisleri kazandıran Hayırseverlere teşekkür eden Ankara Valisi Mehmet Kılıçlar da şunları söyledi,  “Ankara’mızın geleceğini kurarken modern eğitim ve öğretim ortamları hazırlamaya; insanımıza, hak ettiği kalitedeki modern mekânlarda, ihtiyaçlarını ve beklentilerini karşılayacak eğitim öğretim hizmetini vermeye gayret Öncelikli hedefimiz derslik başına düşen öğrenci sayısını, kabul edilebilir standartlara kavuşturmaktır. Sonrasında ise modern sınıflarda kaliteyi yükselterek dünyayla rekabet edebilecek niteliklere sahip bir nesil yetiştirmektir.   Değerli öğretmenlerimizin de katkılarıyla yarınlara umutla ve güvenle bakan bir nesil yetiştireceğimize olan inancımız tamdır. Siz pek muhterem hayırseverlerimizin her zaman yanımızda hissettiğimiz desteğiniz ile çok kısa zaman içinde bu hedeflere ulaşacağımıza inanıyoruz.”

Yemeğe, TBMM Millî Eğitim, Kültür, Gençlik ve Spor Komisyonu Başkanı Ankara Milletvekili Emrullah İşler, Ankara Milletvekili Salih Kapusuz ile hayırseverler de katıldı. 

Kaynak: Editör:
Etiketler: arsiv
Yorumlar
Haber Yazılımı