Haber Detayı
16 Ocak 2015 - Cuma 21:00
 
ASELSAN mühendisi ölü bulundu
ASAYİŞ Haberi
ASELSAN mühendisi ölü bulundu

Şüpheli ölümlerle gündeme gelen ASELSAN’ın bir mühendisi daha şüpheli şekilde öldü.

Önemli görevlerdeki 4 mühendisin şüpheli ölümü ile gündeme gelen Türkiye’nin en stratejik kurumlarından olan ASELSAN’ın bir mühendisi daha evinde ölü bulundu. ASELSAN’da çalışan Elektrik ve Elektronik Mühendisliği mezunu Erdem Uğur ‘un  iki gün işe gitmemesi ve  telefonuna da cevap vermemesi üzerine endişelenen mesai arkadaşları Uğur’un Cebeci’deki evine gitti. Çilingirle daireye giren polis, koridor duvarına yazılmış “Gaz açık dikkat edin” notunu gördü, maske ile içeri giren polis, yoğun gaz kokusu içinde, Uğur’un cansız bedeniyle yatak odasında buldu.

Uğur’un yanında bir de açık bırakılmış mutfak tüpü bulundu. Evdeki incelemenin ardından durum Uğur’un İzmir’de yaşayan ailesine iletildi. Uğur’un ölümü ‘şüpheli’ bulundu. Çalışma arkadaşlarının, yalnız yaşayan genç mühendisin bir sorunu bulunmadığını, intihara meyilli bir kişiliği olmadığını söyledikleri öğrenilirken, savcılık soruşturma başlattı.

DAHA ÖNCE ÖLEN 4 MÜHENDİS HATIRLANDI

ERDEM Uğur’un ölümü daha önce çeşitli nedenlerle hayatını kaybeden ve kamuoyunda şüphelere neden olan 4 mühendisin ölümünü hatırlattı.  ASELSAN’ın 4 mühendisi Hüseyin Başbilen, Halim Ünsem Ünal, Evrim Yançeken ve Burhaneddin Volkan peş peşe  2006 ve 2007’de  şüpheli bir şekilde ölmüştü. Kripto uzmanı Başbilen, 5 Ağustos 2006’da aracı içinde boğazı kesilmiş halde, Elektrik Mühendisi Ünal 16 Ocak 2007’de de babasının tabancasıyla vurulmuş halde, Elektrik Mühendisi Yançeken, aynı hafta Ankara’da evinin balkonundan atlayarak, Yazılım Mühendisi Volkan ise 9 Ekim 2007’de askerliğini yaparken silahıyla kendini vurarak hayatını kaybetti. Ayrıca, 30 Kasım 2007’de  İstanbul-Isparta seferini yaparken iniş sırasında düşen Atlasjet uçağında 6 bilim adamı da hayatını kaybetmişti.

ASELSAN’da 2006 ve 2007’de 4 mühendisin intiharını inceleyen Başbakanlık Teftiş Kurulu, 2013’te savcılığa sunduğu raporda mühendislerin ‘telekinezi’ denilen elektromanyetik saldırıyla intihara yönlendirilmiş olabilecekleri belirtilmişti.

Kaynak: Editör:
Etiketler: arsiv
Yorumlar
Haber Yazılımı