Haber Detayı
16 Ocak 2015 - Cuma 21:18
 
Melih Gökçek'ten Başkentgaz'a arsa suçlaması
GÜNDEM Haberi
Melih Gökçek'ten Başkentgaz'a arsa suçlaması

BAŞKENT GAZ İLE BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ ARASINDAKİ KAVGA KIZIŞIYOR

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, Başkentgaz hakkında yeni iddialarda bulundu. Gökçek, Başkentgaz’ın eski Ego Binasını haksız şekilde üzerlerine geçirdiğini iddia etti.

Daha önce da zorla sayaç değiştirildiği iddiaları nedeniyle vatandaşı Savcılığa yönlendiren Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, Beyaz TV’de katıldığı programda Başkentgaz hakkında yeni iddialarda bulundu. Gökçek, Başkentgaz özelleştirilmeden EGO Genel Müdürlüğü olarak kullanılan binanın Başkentgaz tarafından kanundaki bir açık kullanılarak habersiz şekilde alındığını iddia ederek, “Başkentgaz özelleştikten sonra EGO yeni binasına taşındığı için bu binayı üç buçuk yıl Başkentgaz’a kiraya verdik. Biz bu binayı SSK ile takas edeceğiz, SSK Ulus’taki, Anafartalar vs. bize verecek biz de bu binayı kuruma vereceğiz. Bu takası yapmak üzere Tapuya gittiğimizde bir de ne görelim Başkentgaz bu binayı üzerine geçirmiş. Hiç haberimiz yok. Bunu yaparken de eski kanunun bir maddesine dayandırmışlar” diye konuştu.

Gökçek, Binanın üzerinde Kamu haczi olduğuna da dikkat çekerek, “Bir malın üzerinde kamu haczi varsa hiçbir şekilde devredilemez, satılamaz. Eski kanunda ‘şirket özelleşince bütün mallar şirkete devredilir’ diye bir madde var. Bunlar kira mukavemetiyle burada oturuyorlar ya nasıl hallettilerse üzerlerine geçirmişler” dedi. 

Kaynak: Editör:
Etiketler: arsiv
Yorumlar
Haber Yazılımı