Haber Detayı
17 Ocak 2015 - Cumartesi 20:44
 
Ömer Döngeloğlu Charlie Hebdo'yu eleştirdi
GÜNDEM Haberi
Ömer Döngeloğlu Charlie Hebdo'yu eleştirdi

Charlie Hebdo dergisinin karikatürünü eleştirenler arasına İlahiyatçı Yazar Ömer Döngeloğlu da katıldı.

Peygamberimize yapılan hakareti hiçbir Müslüman’ın ahlakının kaldıramayacağını, böyle bir fikir hürriyetinin olamayacağını söyleyen Ömer Döngeloğlu, Charlie Hebdo dergisini kınadığını söyledi.

Hz. Muhammed’in (s.a.v) hayatının anlatıldığı 'Ömer Döngeloğlu ile Söyleşi’ program Kur’an tilaveti ile başladı. AK Parti Samsun Milletvekili Cemal Yılmaz Demir'in katıldığı programa Pursaklar İlçe Müftüsü Cemal Çıkrık, AK Parti Pursaklar İlçe Başkanı Mehmet Kabasakaloğlu, Pursaklar Belediye Başkanı Yardımcısı Vedat Demir, Dernek Başkanı Ahmet Arslan ve çok sayıda davetli katıldı.

Döngeloğlu, Charlie Hebdo dergisinin karikatürlerini eleştirerek, “Peygamberimizi çirkin bir surette çizdiler” diyerek, “Peygamberimize yapılan hakareti hiçbir Müslüman’ın ahlakı kaldıramaz. Böyle bir fikir hürriyeti olamaz. Bunu kınıyorum" dedi. Ömer Döngeloğlu, Bizim tepkimiz şu olmalı; Efendimizin hayatını en iyi şekilde öğrenmek, onun güzel sözlerini ezberlemek, hayatını örnek almak" diye konuştu. Günümüzde köleliğin şekil değiştirdiğini belirttiğini söyleyen Ömer Döngeloğlu, “Marka kölesi olduklarını "Bizleri markaların kölesi yaptılar." dedi. "Hz. Muhammed’i (s.a.v.) anlamak, yaşamak gerekir. Dinimizi doğru öğrenmek için Rasulullah’ın hayatını iyi öğrenmemiz gerekiyor" diyerek sözlerine son verdi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: arsiv
Yorumlar
Haber Yazılımı