Haber Detayı
18 Ocak 2015 - Pazar 01:14
 
Osman Gökçek: İslam değiştirilmeye çalışılıyor
GÜNDEM Haberi
Osman Gökçek: İslam değiştirilmeye çalışılıyor

Beyaz TV'de İslamofibi'yi tartışan Osman Gökçek, İslam’ı değiştirme çabalarının 1930’lu yıllardan günümüze kadar devam ettiğini ifade etti.

Beyaz TV'de Ferda Yıldıtım ile Gündem Özel programında çok çarpıcı açıklamalarda bulunan Osman Gökçek, Bazı ideolojik yapıya sahip olan insanların İslam'ı değiştirmeye çalıştığını söyledi. Gökçek, bu davranışın da İslamofobi ile bağlantısı olduğunu belirtti.

Bu amaçla hareket eden kişilerin ya İslam'a hakaret ettiğini ya da bilgi kirliliği oluşturmaya çalıştığını ifade eden Osman Gökçek, özellikle CHP içinde bulunan isimlerin bu tip davranışlara girdiğini belirtti. Geçmişte ve günümüzde İslam'a hakaret eden CHP içinde bulunan kişilerin sözlerinden örnekler de veren Beyaz Tv Genel Yayın Koordinatörü Osman Gökçek, CHP eski milletvekillerinden Celal Nuri İleri'nin 'İnsan hayvandan ayrılınca bir maymun ailesiydi. İlk atalarımız şüphesiz ormanların içinde sürü halinde serseriyane dolaşırlardı. İslam'la mahvoluruz' dediğini hatırlatarak “Ben topraktan geldiğime inanıyorum. Kendisi maymundan geldiğine inanabilir. Hangi maymundan geldiğini kendisine sormak lazım” diye konuştu.


Kaynak: Editör:
Etiketler: arsiv
Yorumlar
Haber Yazılımı