Haber Detayı
18 Ocak 2015 - Pazar 01:26
 
İslamofobi Beyaz TV'de masaya yatırıldı
GÜNDEM Haberi
İslamofobi Beyaz TV'de masaya yatırıldı

Beyaz TV genel yayın koordinatörü Osman Gökçek, son günlerde çok tartışılan İslamofobi'yi Beyaz TV'de masaya yatırdı.

Ferda Yıldırım'la Gündem Özel programında İslamofobi, Beyaz TV Genel Yayın Koordinatörü Osman Gökçek tarafından ayrıntılarıyla gösterilerek anlatıldı.

Programda Türkiye'de geçmişten günümüze kadar yapılan 'İslam Düşmanlığı'nı belgelerle masaya yatıran Osman Gökçek, Fransa'nın başkenti Pariste yaşanan Charlie Hebdo saldırısını 'Türkiye'nin Madımak'ı' olarak tabir eden Şirin Payzın ve Kadri Gürsel'e de canlı yayında gönderme yaptı.

Osman Gökçek, 1931 yılında Milli Eğitim Bakanlığı tarafından bastırılan tarih kitabından peygamber efendimiz hakkında yazılan ibareleri göstererek, 'Şirin Payzın, Kadri bey Allah aşkına biraz da bu tarih kitaplarına bakın. Müslümanların hayatına müdahaleyi de yazın şöyle köşelerinizde de bir millet görsün." dedi.

Bazı medya kuruluşlarına da "malum medya yazsana bunları" diyerek "tarihte bize neler diretilmeye kalkıldı, birazcık da Müslümanlara karşı bu saldırıları yazın. Bu ülkedeki müslümanlara, tarihi kafalarına göre değiştirip yeni jenerasyona, peygamberimizi Mekke'den Medine'ye kaçtı diye gösterdiler." diye konuştu.

Kaynak: Editör:
Etiketler: arsiv
Yorumlar
Haber Yazılımı