Haber Detayı
21 Ocak 2015 - Çarşamba 09:37
 
Fatih Köprüsü aydınlatıldı
YAŞAM Haberi
Fatih Köprüsü aydınlatıldı

Ankara Büyükşehir Belediyesi Keçiören Fatih Köprüsü altını aydınlatarak hem sürücülerin hem de yayaların güvenliğini sağlanmayı amaçlıyor.

Ankara Büyükşehir Belediyesi daha önce yayaların korktuğu için kullanmaktan çekindiği köprü altını aydınlatılarak, köprü altlarını suça eğilimli kişilerin kullanım alanı olmaktan çıkartmaya çalışıyor.

Ankara kent merkezinde alt geçitleri ve tünelleri led aydınlatma sistemleri ile değiştiren Büyükşehir Belediyesi Kent Estetiği Dairesi, yaya geçişlerinin olduğu bölgelerin de aydınlatmasını sağlayarak güvenlik risklerini de ortadan kaldırmayı amaçlıyor. Büyükşehir Belediyesi Kent Estetiği Dairesi Kent Bakım Onarım ekipleri vatandaşlardan gelen talepleri değerlendirerek daha çok yayaların kullandığı Fatih Köprüsü’nün alt bölümünü led aydınlatma sistemleri ile donattı.

LED AYDINLATMA İLE HEM ESTETİK, HEM GÜVENLİK HEM DE TASARRUF SAĞLANIYOR

Alt geçit ve tünellerde led’li aydınlatma sistemlerine geçen Büyükşehir Belediyesi Klasik aydınlatma sistemlerini led aydınlatma sistemleri ile değiştirerek parklar, tarihi binalar ve kamu binalarını da aydınlatarak Başkentin gece yüzünü değiştiriyor.  Led’li aydınlatma sistemleri kullanılarak elektrik harcamalarında da büyük oranda tasarruf sağlanması öngörülüyor.

Kaynak: Editör:
Etiketler: arsiv
Yorumlar
Haber Yazılımı