Haber Detayı
21 Ocak 2015 - Çarşamba 09:40
 
Başkentte büyük operasyon
GÜNDEM Haberi
Başkentte büyük operasyon

Ankara merkezli başlatılan 'kriptolu telefon' operasyonunda 28 kişi hakkında yakalama kararı var ve bu kişilerin büyük bölümü TİB ve TÜBİTAK kurumundan. 

Kriptolu ve normal telefonların usulsüz dinlendiği iddiasıyla Ankara merkezli 4 ildeki "paralel yapı" operasyonunun; Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Anayasa Mahkemesi Başkanı Haşim Kılıç, Başbakan Ahmet Davutoğlu, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Necdet Özel, Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç ile Milli Güvenlik Kurulu üyelerine ait kriptolu ve normal telefonların usulsüz dinlendiğinin tespitiyle ilgili başlatıldığı öğrenildi.

Sabah saatlerinde başlayan ve Gölbaşı Cumhuriyet Başsavcılığında görevli cumhuriyet savcısı Harun Ceylan'ın yürüttüğü soruşturmada hakkında yakalama kararı çıkarılan isimler ise şöyle:  TİB mensupları, Bülent K, Cüneyt K, İbrahim K, Ahmet B, İsmail B, Hidayet C, Ferhat S, Hamza D, Ali Osman T, Erkay U, Ahmet Asım Y, İbrahim Barbaros Ö, Mehmet A, Seyit Aydın Ö, Yunus Ş, Nur Muhammet A, Harun B, Barış Y, Adil B, Halil Ç.

TÜBİTAK mensupları, Gökhan V, İmran E, Özgür Ö, Orhan Ü, Ayhan Y. Ankara'da gözaltına alınan şüpheliler, sağlık kontrollerinin ardından Emniyet'e getirildi.

OPERASYON 4 İLDE DAHA YAPILIYOR

Kriptolu ve normal telefonların usulsüz dinlendiği iddiasıyla başlatılan Ankara merkezli operasyon İstanbul, Sakarya ve Gebze'de sürdürülüyor.

Kaynak: Editör:
Etiketler: arsiv
Yorumlar
Haber Yazılımı