Haber Detayı
21 Ocak 2015 - Çarşamba 20:50
 
Fikret Orman Gökçek’i makamında ziyaret etti
SPOR Haberi
Fikret Orman Gökçek’i makamında ziyaret etti

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek ve Beşiktaş Kulübü Başkanı Fikret Orman ikilisi görüşmelerini basına açık olarak gerçekleştirdi.

Maçlarını Osmanlı Stadı’nda oynayan Beşiktaş Kulübü Başkanı Fikret Orman, Melih Gökçek’e bu nedenle teşekkür etti. Statlarının olmaması nedeni ile şu an çok zorda olduklarını, top oynayacak bir yer bulamadıklarını ifade eden Başkan Orman, Melih Gökçek’e  “İlk günden bu yana tüm kalbinizi ve tesislerinizi açtınız camiam adına teşekkür ediyorum” dedi. Fikret Orman, yardımcı oluruz diyenlerin hep lafta kaldıklarını belirterek, sporda maalesef böyle şeylerin olduğunu söyledi.

Ankara’da çok taraftarlarının olduğunu söyleyen Beşiktaş Başkanı, “Başta Ahmet de olmak üzere diyerek esprisini yaptı. Başkan Orman, Ankara’nın kendilerine uğurlu geldiğini de sözlerine ekledi.

Melih Gökçek yaptığı konuşmada Fenerbahçe, Galatasaray ve Beşiktaş’ın İstanbul takımı denmesinin yanlış olduğunu bu takımların Türkiye takımı olduğunu söyledi. Gökçek‘te bir espri yaparak “Merkezinizi Ankara’ya rahatlıkla taşıyabilirsiniz, size stadı temelli de verebiliriz” dedi.

“SARAY SPOR TESİSLERİNİ KIZGINLIKLA MİT’E VERDİM”

Esenboğa yolundaki Saray Spor tesislerinden bahseden Melih Gökçek şöyle konuştu: “Mübala ettim dünyanın en büyük tesisiydi, o dönemin içerisinde Federasyon Başkanı Mahmut Özgener ve Ankaragücü Başkanı Kemal Aydın’a canım sıkıldı. O sırada da MİT’in ihtiyacı vardı. MİT Başkanı ile konuşurken “Burayı kullanmıyorsun madem bize ver” dedi. Ben de tamam dedim verdim gittim. Anlık bir kızgınlık eseri oldu içim yanıyordu. Ankaraspor’un düşürülmesi vs. çok kanımıza dokundu verdim gitti. Aslında orası kalmalıydı. Beşiktaş Kulübü Başkanı Fikret Orman, “Bir daha kızdığınızda aklınızda biz de olalım efendim” diyerek herkesi güldürdü.

ANKARA’YA 42 BİN KİŞİLİK STAD

Yeni bir 15 bin kişilik küçük stad ihalesine çıktıklarını söyleyen Gökçek, herhangi bir maddi sıkıntısının da olmadığını ifade etti. Aynı arazinin yarısını kat karşılığı gibi verdiklerini belirterek stadın hemen yapılacağını söyledi.

Hükümetin yapacağı bir stada de değinen Gökçek, 42 bin kişilik stadın 3-4 seneye kadar yapılacağını söyledi.

ESKİ HİPODROM’UN YERİNE SPOR ALANI

Eski Hipodrom’un tamamıyla spor sahası olmasını istediğini söyleyen Gökçek, 15 tane futbol sahasının olacağını belirterek Ankara’yı toplayan bir yer olacağını ifade etti. Ve bu arada da 19 Mayıs Stadı’nın yenileceğini de sözlerine ekleyen Melih Gökçek, kendi sorumluluklarının dışında olması nedeni ile bu projesini bir türlü kabul ettiremediğini söyledi. Çevre Bakanlığına ait olan 600 bin m2 olan Eski Hipodrum arazisine, basketbol, veleybol, çekiç atma, vs. tamamen spor alanı olmasını istediğini belirtti.

BAŞKAN GÖKÇEK’E BEŞİKTAŞ FORMASI

Keyifli bir sohbetin ardından Beşiktaş Kulübü Başkanı Fikret Orman, Başkan Gökçek’e “06 Melih Gökçek” yazılı Beşiktaş forması hediye ederek basın mensuplarına poz verdiler. Daha sonra görüşme basına kapalı yapıldı.

Kaynak: Editör:
Etiketler: arsiv
Yorumlar
Haber Yazılımı