Haber Detayı
21 Ocak 2015 - Çarşamba 22:28
 
Mahkeme cezaya gerek görmedi
ASAYİŞ Haberi
Mahkeme cezaya gerek görmedi

2014 yılından bu yana süren dava sonunda karar bağlandı ve mahkeme 2 kişinin ölümüne sebep olan kişi hakkında ceza almasına gerek görmedi.

2014 yılında Samsun-Ankara karayolu 15. kilometresinde 2 kişinin ölümüyle sonuçlanan trafik kazasında "taksirle 2 kişinin hayatını kaybetmesine kendisiyle beraberinde 2 kişinin de yaralanmasına neden olmak" suçu ile yargılanan otomobilin sürücüsü Cevdet Artut hakkında karar çıktı.

Alınan bilgiye göre 2014 yılının Temmuz ayında Samsun’da akrabalarına iftara giderken Samsun-Ankara karayolunun 15. kilometresinde Cevdet Artut yönetimindeki otomobilin kontrolden çıkması nedeni ile bariyerlere çarparak meydana gelen kazada, Dilber Artut (50) ve annesi Hediye Artut (75) hayatını kaybederken Nebahat Artut (46) Cevdet Artut (47) yaralanmıştı.

MAHKEME KARARI

Otomobili kullanan Cevdet Artut hakkıda "taksirle 2 kişinin hayatını kaybetmesine kendisiyle beraberinde 2 kişinin de yaralanmasına neden olmak" suçu ile açılan dava karara bağlandı.

 

Samsun 2. Ağır Ceza Mahkemesi’ndeki davada, mahkeme heyeti, sürücünün annesi ve kız kardeşini kazada kaybettiğinden dolayı yeterince acı çektiği gerekçesiyle kanun hükmünü göz önünde bulundurarak ceza vermeyi gerek görmedi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: arsiv
Yorumlar
Haber Yazılımı