Haber Detayı
22 Ocak 2015 - Perşembe 17:02
 
Pazar tezgahları el yakıyor
EKONOMİ Haberi
Pazar tezgahları el yakıyor

Geçtiğimiz günlerde yaşanan sert kış halkın cebini yaktı  Yaşanan don olayları ve kötü hava şartları nedeniyle yollarda kalan ürün kamyonlarının sonucu Pazar tezgâhlarına zam olarak yansıdı.

Ülke genelinde yaşanan kış şartları sebze ve meyve fiyatlarına zam olarak yansıdı. Aşırı soğuklar nedeniyle seraları don vurdu,  yollarda kalan kamyonlardaki sebze meyve de yolda dondu. bu nedenle Pazar tezgahları vatandaşın elini yaktı. Meyve ve sebze fiyatlarına önceki haftalara göre yüzde 50 ile yüzde 100 zam yapıldı.

Alışveriş için pazara giden vatandaşlar zamlı fiyatlar nedeniyle elleri neredeyse boş dönüyor. 15 gün öncesine göre en çok zamlanan meyve ve sebzelerden bazıları şöyle; Kabak (kilosu 6 TL), Sivri Biber (Kilosu 12 TL), Kereviz (kilosu 4 TL). Bu kış bol mahsul olduğu söylenen ve sevindiren Mandalinanın da kilosu 2 buçuk TL’ye kadar çıktı.

GELECEK SOĞUK DALGASI KORKUTUYOR

Meteoroloji yetkililerinin Ocak Sonunda yeni bir soğuk hava dalgası etkisinde kalınacağı uyarıları ve yeniden yaşanacak sert kış şartları hem üreticiyi hem de vatandaşı korkutuyor. Zaten yüzde yüze kadar yapılan zamlar nedeniyle vatandaşın yanaşamadığı pazar tezgahlarının önümüzdeki günlerde daha da zamlanmasından korkuluyor.

Kaynak: Editör:
Etiketler: arsiv
Yorumlar
Haber Yazılımı