Haber Detayı
23 Ocak 2015 - Cuma 22:11
 
2014-2015 yarı yıl tatili başladı
EĞİTİM Haberi
2014-2015 yarı yıl tatili başladı

Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, Kızılcahamam’da Mesleki Teknik Eğitim Lisesi’nde karne dağıttı.

2014–2015 yarıyıl karnelerini Kızılcahamam’da Mesleki Teknik Eğitim Lisesi öğrencileri yarıyıl karnelerini Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, Kızılcahamam Belediye Başkanı Muhittin Güney, İlçe Milli Eğitim Müdürü ve bazı bürokratların ellerinden aldı.

Okul öncesi eğitim kurumları ve ilk orta ve lise öğrencilerden oluşan yaklaşık 18 milyon öğrenci bugün karnelerini alarak iki haftalık bir tatile girdiler.

Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı da Kızılcahamam Mesleki Teknik Eğitim Lisesi’nde karne dağıtım törenine katıldı.

Yaklaşık 18 milyon öğrenci ve 900 bin öğretmen bugünden itibaren yarıyıl tatiline girdi.  2014–2015 eğitim öğretim yılının ikinci yarısı ise 9 Şubat 2015 pazartesi günü başlayacak. Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, aynı zamanda okulda bir de laboratuar açılışı gerçekleştirdi. Kızılcahamam’da Çağatay ilkokulunu da ziyaret ederek karne dağıtım törenine katılan Bakan Avcı’nın karne dağıtım programı öğlene kadar devam etti.

ÖĞRETMEN ATAMALARI 15 GÜN İÇİNDE

15 günlük tatil içerisinde öğretmenlerin İl, ilçe ve iller arası özür grubu yer değiştirme atamaları gerçekleştirilecek. Bu atamalardan ardından 15 bin öğretmen kadrosuna da ilk atamalar yapılacak.

2. dönem 8. sınıf öğrencileri Türkçe, Matematik, Fen ve Teknoloji, Din Kült. ve Ahlak Bilgisi, İnkilap Tarihi ve Atatürkçülük ile Yabancı Dil derslerinden 29–30 Nisan tarihlerinde ortak sınavlara girecekler. Mazeret sınavı da 16–17 Mayıs tarihlerinde yapılacak. Yaklaşan sınavlar öncesi bu 15 günlük tatil süresi içerisinde bu anlamda da verimli geçirilmesi için öğrenciler hem tatil yapacaklar hem de sınavlara hazırlanmış olacaklar.

Kaynak: Editör:
Etiketler: arsiv
Yorumlar
Haber Yazılımı