Haber Detayı
23 Ocak 2015 - Cuma 22:11
 
Sosyal medyada günün olayı: Patates dayağı
ASAYİŞ Haberi
Sosyal medyada günün olayı: Patates dayağı

İstanbul Şirinevler’deki bir fast food zincirinde yaşanan olay büyük tepkiye neden oldu Olay sosyal medyada da günün en çok konuşulan ve tepki toplayan olaylarından oldu.

21 Ocak Çarşamba günü, Şirinevler’deki bir fast food zincirinde Suriyeli sığınmacı bir erkek çocuğun dayak yediği ortaya çıktı.  Çocuk, yemeğini yiyip kalkan bir müşterinin artan patatesleri alıp yediği gerekçesiyle restoranın şube müdürü tarafından darp edildi. Sosyal medyada yer alan paylaşımlarda olayın görgü tanıkları yaşananları anlatırken, hamburger zincirine tepki çığ gibi büyüdü.  Şirinevler Burger King şube müdürü Ömer E.'nin Suriyeli çocuğa önce tokat attığı, ardından kolundan tutup sürüklediği ve burnunu kanatarak darp ettiği iddia edildi.

ÇALIŞAN BUGÜN İŞTEN ÇIKARILDI

Olay sonrası Burger King firmasının Türkiye temsilciğinden, çocuğu döven o çalışanın işten çıkarıldığı açıklandı. Yapılan açıklama şöyle;"21 Ocak'ta Şirinevler Burger King restoranında gerçekleşen olaya ilişkin olarak aşağıdaki açıklamayı sizinle paylaşmak isteriz. TAB Gıda, 1995 yılından bu yana Burger King’in Türkiye’de Ana Lisans Hakkı sahibi olarak faaliyetini sürdürmekte ve tüm Burger King çalışanlarına düzenli olarak gerekli eğitimleri vermektedir. Söz konusu olay, Lisans Alan İşletmecimiz (Franchise) tarafından işletilmekte olan Şirinevler restoranında yaşanmış olup, öncelikle olaydan dolayı TAB Gıda olarak duyduğumuz üzüntüyü belirtmek isteriz. Yaşanan bu üzücü olayın Şirketimiz ve markamız tarafından asla kabul edilemeyeceğini bildirir Lisans Alan İşletmecimizin (franchise), olayda adı geçen çalışanının iş akdine haklı sebeple son verdiği bilgisini tarafınızla paylaşırız."

Kaynak: Editör:
Etiketler: arsiv
Yorumlar
Haber Yazılımı