Haber Detayı
23 Ocak 2015 - Cuma 22:10
 
Bahçeli: Milli ahlak felç edildi
SİYASET Haberi
Bahçeli: Milli ahlak felç edildi

MHP Genel Başkanı Bahçeli, TBMM Genel Kurulu’nda dört eski bakan hakkında yapılan Yüce Divan oylamasıyla ilgili yaptığı yazılı açıklamada, Meclisin büyük yara aldığını söyledi.

MHP Genel Başkanı Bahçeli, TBMM Genel Kurulu’nda dört eski bakan hakkında yapılan Yüce Divan oylamasıyla ilgili yaptığı yazılı açıklamada, Meclisin büyük yara aldığını söyledi.

Bahçeli sert ifadeler kullandığı açıklamada, dört eski bakanı adaletten kaçırma ve yargıdan uzak tutma operasyonuna destek veren herkesin vicdanen suç işlediğini, ahlaken iflas ettiğini belirterek,“Yaşananlar neresinden bakılırsa bakılsın bir zillettir ve zilletten gurur duymak, zillete bel bağlamak ve buna da milli irade demek akıl, izan ve maneviyatla bağdaşmayacaktır. Esasen, TBMM’de rüşvet ve yolsuzluk zanlıları aklanmamış; yasa, Anayasa, milli ruh ve milli ahlak felç edilmiştir. Dört eski bakan temize çıkmamış, üzerlerinde atılı duran pek çok ithamlardan arınmamış, buna karşılık dürüstlük ve namuslu olmak yeniden ağır bir hasar almıştır” dedi.

“MİLLETİN EMANETİ ÇİĞNENDİ”

 “Rüşvete onay verenler onca rezilliğe geçer not vermişlerdir” diyen Bahçeli, şu ifadeleri kullandı, “Hırsızlığı savunmak için el kaldıranlar, soygunu selamlamak amacıyla el sallayanlar demokrasiyi baltalamış, milli ve manevi değerleri temelinden dinamitlemişlerdir. AK Parti’yle beraber bir yanda ahlak sahneden çekilirken, diğer yanda arsızlık ön almış, alacakaranlık zihniyet arayı açarak öne geçmiştir. Ne üzücü bir manzaradır ki, bugün tefrikanın fermanı geçmekte, iftiranın sözü dinlenmekte, kanun kaçaklarının borusu ötmektedir. TBMM’de hukuk ve haysiyete kast edenler, temiz siyaset ve temiz yönetime sırt çevirenler her şeyden önce aziz milletimizin emanetlerini çiğnemiş, edilen yeminleri inkar etmişlerdir. Kara propagandayla siyasi dizayn peşinde koşanlar, karanlık kampanyalarla, sağlam irade yalanlarıyla siyasi vesayet makamı olanlar Türkiye’nin geleceğini karalamak için olağanüstü gayret göstermişlerdir.”

“MIZRAK ÇUVALA SIĞMIYOR”

17-25 Aralık mızrağının çuvala sığmadığını söyleyen Bahçeli, Türkiye’nin ibresinin tam anlamıyla adaletsizliğe çevrildiğini, çıkarlarına hizmet eden siyasi çete ve uzantılarının zulme bir kez daha ortak olduğunu söyleyerek, “Ayrıca TBMM’deki oylamada vicdanının sesini dinleyen, faziletin yörüngesinden çıkmayan, hukuka saygı ve riayetin çekim alanından ayrılmayan milletvekillerinin yanısıra, önemli sayıda AK Partili milletvekilinin de dört eski bakan aleyhinde tutum takınması mühim bir gelişmedir. Böylelikle AK Parti’de derin, alttan alta kaynayan, örtülemez, geçiştirilemez, bastırılamaz çatlak ve çatışmaların varlığı gün yüzüne çıkmıştır. Dört eski bakan hakkında verilen Yüce Divan’a sevke ilişkin önergelerin gizli oylama safhasında, bunlardan yalnızca birisiyle ilgili 276 sınırı aşılmıştır. Ne var ki, diğer üç bakanla ilgili önergeleri de reddeden AK Parti’li milletvekillerinin toplam sayısı 276 eşiğinin altında kalmıştır. Bu demektir ki, AK Parti Meclis parti grubu hükümete güven vermemiş, arkasında durmamış, soruşturma komisyonu raporuna, paralel ve darbe safsatalarına itibar etmemiştir. Öyle ki AK Parti milletvekillerindeki fire 48’i bulmuş, böylece muhalefet bloğunun tezleri iktidar grubundan sağduyulu ve ahlak sahibi değerli isimler tarafından haklı bulunmuş ve teyit edilmiştir” ifadelerini kullandı.

Bahçeli, 4 eski bakanın bir gün muhakkak hesap vereceğini savunarak, “Bunca tahribattan sonra TBMM’de tehdit ve baskı mekanizmasıyla Yüce Divan’a gönderilmeyen eski bakanların ve 17-25 Aralık’ın saraya saklanan failinin hesap vermesi kaçınılmaz bir zarurettir Bu kokuşmuşluğun hesabını MHP soracak, KPSS imtihanlarına kadar sıçrayan yolsuzluk kanserinin üstesinden MHP gelecektir. Bu ertelenmiş adalet ve temizlik hareketini Türk milleti mutlaka yapacaktır. Milliyetçi Hareket Partisi yolsuzluğun, rüşvetin, zilletin, yozlaşma illetinin panzehiri, tam karşı kutbudur. Ve millet hazinesinin yılmayan bekçisi, devlet kaynaklarının pes etmeyecek muhafızıdır. Boğazından haram lokma geçenler şu anki tabloya bakıp da sevinmemelidir. Tüyü bitmemiş yetimin hakkını gasp edenler, garibin gurebanın, fakirin fukaranın alın terini çalanlar fazla umutlanmamalıdır. Gün gelecek 17-25 Aralık’ta suçüstü basılanların başı öne eğilecek, yasa ve ahlak dışı tüm iş ve ilişkiler mahkeme önüne çıkarılacaktır. Bunun için de 7 Haziran 2015 tarihi bir dönüm, hayati bir kavşaktır. İnanç ve iddiayla söylemek isterim ki, Milliyetçi Hareket Partisi bu milli ve kaçınılmaz hesaplaşma için sabırsız ve heyecanlıdır” dedi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: arsiv
Yorumlar
Haber Yazılımı