Haber Detayı
23 Ocak 2015 - Cuma 22:10
 
Abdullah Gül’den meclis kararı değerlendirmesi
SİYASET Haberi
Abdullah Gül’den meclis kararı değerlendirmesi

11'nci Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, 4 eski bakanın Yüce Divan’a gönderilip gönderilmemesine ilişkin Meclis Genel Kurulu’nda yapılan oylamaya ilişkin, “Milletvekilleri kendi vicdanlarıyla karar verdi” dedi.

Cuma namazı için Kağıthane’de bulunan Sadabad Camii’ne gelen 11’inci Cumhurbaşkanı Abdullah Gül basın mensuplarının sorularını yanıtladı. Bir gazetecinin Parlamenterler Birliği üyesi eski vekillerle İstanbul’da yaptığı görüşmenin yanlış anlaşıldığı yönündeki iddiasını değerlendiren Gül, “Yanlış yansıyacak bir şey yok. Onlar davet ettiler. Bir yemek yedik. Hep beraber bir dayanışma içinde olunması gerektiğini konuştuk sohbet ettik. Yanlış anlayacak ne varmış” şeklinde yanıt verdi. Gül, 4 eski bakanın Yüce Divan’a gönderilip gönderilmemesine ilişkin Meclis Genel Kurulu’nda yapılan oylamaya ilişkin de, “Milletvekilleri kendi vicdanlarıyla karar verdi” dedi.

Gül, vefat eden Suudi Arabistan Kralı Abdullah Bin Abdülaziz’le ilgili de açıklamalarda bulundu. Abdullah Gül, çok üzüldüğünü belirterek, “Allah rahmet etsin. Çok yakın işbirliğimiz olmuştu. Cumhurbaşkanı olduğumda beni ilk tebrik etmek için Türkiye’ye gelenler arasındaydı. Türkiye’yi çok seven, çok dost bir insandı. Çok önemli anlaşmalar yaptık. Ekonomik anlaşmalar, mali anlaşmalar. Türkiye’nin ricalarını hiç kırmadı. Büyük projelerin Türk firmaları tarafından yapılması taleplerimizi hep olumlu karşıladı. Geçen haftada arayıp veliaht prensini yakın takip etmiştim. Suudi Arabistan halkına baş sağlığı diliyorum. Cumhurbaşkanlığının cenazeye girmiş olması Türkiye’nin Suudi Arabistan’a verdiği önemin nişanesidir. Bundan da çok memnun oldum” şeklinde konuştu.

Kaynak: Editör:
Etiketler: arsiv
Yorumlar
Haber Yazılımı