Haber Detayı
23 Ocak 2015 - Cuma 22:10
 
Bakan Avcı: Yükselen Bayrak inmez
SİYASET Haberi
Bakan Avcı: Yükselen Bayrak inmez

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Etiyopya ziyareti sırasında gündeme gelen ve Afrika ülkelerinde bulunan cemaat okullarının kapatılmasıyla ilgili konuşan Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, çalışmaların yapıldığını söyledi.

Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, ziyaret ettiği Çağatay İlkokulundaki karne dağıtımı sonrasında  gazetecilerin gündeme ilişkin sorularını yanıtladı. Bakan Avcı, yurt dışındaki Türk okullarının kapatılmasına ilişkin  soru üzerine, "Bu konuyla ilgili açıklamayı önümüzdeki hafta içinde yaparız.  Hazırlıklarımız gerçekten son aşamada. İnşallah önümüzdeki hafta içerisinde ayrıntılı açıklamayı da yaparız" dedi. Avcı, Yurtdışındaki okulların kapatılmasından sonraki süreçle ilgili ise  "Hepsiyle ilgili çalışmamız var. Onlarla ilgili pazartesi günü  Bakanlar Kurulu'nda muhtemelen bir sunumumuz olur, sonrasında açıklarız. Bu okullarla ilgili olarak da yükselen bayrak inmez. Türk devletinin gücü de her yerde bu bayrağa dalgalandırmaya hamdolsun yeter. Devlet,  hükümet ve millet olarak biz üzerimize düşeni her yerde hakkıyla yerine getiririz. Buna da gücümüz yeter" dedi.

TEOG’DA SORUN YOK

TEOG sınavlarında çok fazla öğrencinin birinci olması ile sınavla ilgili şüphelerin de sorulduğu Bakan Avcı, bu sınavlara 1 milyon 300 bine yakın öğrencinin girdiğini, bunlardan bütün soruları doğru yanıtlayan öğrenci sayısının böyle  çıkmasının çok şaşırtıcı olmadığını söyledi. Avcı, "Belki çok mu kolay olduğu sorulabilir, aksi de her zaman tartışma  konusu olur. Zaman zaman tersinden de eleştirilir, yani soruların çok zor olduğu  eleştirileri de gelir. O bakımdan sınavların güvenliği, sağlıklı yapılıp  yapılmadığı konusunda bizim bir endişemiz yok. Sınav güvenliği sağlanmış, sorular  soru sorma tekniklerine uygun olarak hazırlanmış, cevaplar da uygun bir şekilde  değerlendirilmiş, hiçbir sorun yok. Ancak çocuklarımızın bu başarısıyla  sevinmemiz lazım. Buna birtakım soru işaretleriyle gölge düşürmek yerine daha çok  sayıda öğrencimizin aynı başarıyı göstermesini dilememiz lazım." 

Kaynak: Editör:
Etiketler: arsiv
Yorumlar
Haber Yazılımı