Haber Detayı
23 Ocak 2015 - Cuma 22:45
 
CHP’li Vekil Haluk Koç bu haberle sarsıldı
ASAYİŞ Haberi
CHP’li Vekil Haluk Koç bu haberle sarsıldı

Kemal Kılıçdaroğlu’nun yardımcısı ve CHP sözcüsü Haluk Koç’un 2002 yılından bu yana sekreterliğini yapan Eda Özkara’nın eşi Levent Özkara, öldürüldü.

Ankara’nın Çankaya ilçesi Dikmen semtinde ikamet eden sekreter Eda Özkara’nın eşi Levent Özkara, evinin önünde tartıştığı komşusu tarafından 10 yaşındaki çocuğunun gözü önünde silahla vurularak öldürüldü.

Ağır yaralı olarak hastaneye yetiştirilen bir lisede matematik öğretmenliği yapan Özkara, kaldırıldığı hastanede yaşama tutunamayarak vefat etti.

Akpınar Mahallesi 847. Sokakta ikamet eden Levent Özkara (44) ile komşusu A. K. Bina girişinde tartışmaya başlayan ikiliden şüpheli A.K. silahına sarılarak, Eda Özkara’nın eşi Matematik öğretmeni Levent Özkara’ya bir kaç el ateş etmesi sonucu ağır yaralanan Özkara, hemen en yakın olan Gazi Üniversitesi Hastanesi'ne kaldırıldı. Ancak Özkara, kaldırıldığı hastanede hayatını kaybetti.

Olaydan sonra kaçan zanlı A.K.’yi polis her yerde aramaya başladı.

HALUK KOÇ AÇIKLAMA YAPTI

CHP Sözcüsü Haluk Koç, cinayet ile ilgili yaptığı açıklamasında Eda Hanım’ın 2002 yılından bu yana sekreteri olduğunu belirterek, olayın kendisini dehşete düşürdüğünü ifade etti. Hastaneye ziyarete gittiğini de söyleyen Koç, “Maalesef hayatını kaybetti” diye üzüntüsünü dile getirdi. 

Kaynak: Editör:
Etiketler: arsiv
Yorumlar
Haber Yazılımı