Haber Detayı
25 Ocak 2015 - Pazar 12:26
 
Melih Gökçek: Size KK ısmarlayacağım
GÜNDEM Haberi
Melih Gökçek: Size KK ısmarlayacağım

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, tazminat ödemeye mahkum olan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’dan, alacağı tazminat parasıyla Ankaralı'lara ikramda bulunacağını twitter'dan duyurdu.

Melih Gökçek, iftira ve sarf ettiği sözler nedeniyle tazminat ödemeye mahkum olan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’dan, alacağı 6 bin TL ile takipçilerine Gençlik Parkı’nda ‘Kaymaklı Kadayıf’ ikram edeceğini bildirdi.

Ankara 19. Hukuk Mahkemesi’nin kararı sonucu Kılıçdaroğlu’ndan tazminat kazandığını Twitter’dan duyuran Gökçek, 6 bin TL tutarındaki tazminatı nasıl değerlendireceğini Twitter’dan duyurdu.

Gökçek'e daha önce gazeteci Emin Çölaşan’dan kazandığı tazminatlarla Ankaralılara döner ikram edildiğini hatırlatan takipçilerinden, Kılıçdaroğlu’ndan kazandığı tazminatla da çeşitli ikramlarda bulunması önerileri geldi.

Melih Gökçek'e takipçilerinden Sucuk ekmek, döner, simit ayran, köfte ekmek, nohut pilav gibi önerilerin yanı sıra tazminat ile Suriyelilere yardım edilmesini isteyen öneriler de bulunuldu. Melih Gökçek, bunun üzerine “Ankara Büyükşehir Belediyesi olarak Suriyeli kardeşlerimize yoğun bir şekilde yardım yapıyoruz. KK'nın parası Ankaralının midesine inmeli :)” şeklinde twit attı.

GÖKÇEK TWİTTER’DA YARIŞMA BAŞLATTI

Twitter’da Kılıçdaroğlu’nu ‘KK’ diye nitelendiren Başkan Gökçek’in “Size KK ısmarlayacağım” twiti ise büyük merak uyandırdı. 

Başkan Gökçek takipçilerine “Bilin bakalım size ikram edeceğim ‘KK’ ne?” diye seslenerek, ilk bilen üç kişiye hediye göndereceğini bildirdi.

Twitter’dan ‘KK’nın ne olduğunu tahmin etmeye çalışan Başkan Gökçek’in takipçileri, “Karpuz kavun, Kuzu kavurma, kuzu kokoreç, keşkek, kakaolu kek, kremalı kek, kuru-kola, Kütahya köftesi” gibi ilginç tahminlerde bulundu. Sosyal medya Twitter’da yoğun bir ilgi gören konuyla ilgili ‘Kaymaklı Kadayıf” tahmini gelince Başkan Gökçek, twit atarak şunları dile getirdi:

Evet doğru cevap. Kaymaklı Kadayıf. Tazminatı alır almaz, tüm twit alemini Gençlik Parkı’nda Kaymaklı Kadayıf yemeye davet ediyorum.

Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’na vereceği Kaymaklı Kadayıf ziyafeti için Ankaralılar adına şimdiden teşekkür ediyorum. Twit alemi... Kimseye söylemeyin... Aramızda kalsın... KK’dan kaymaklı kadayıfın lezzeti ne olur ama :)))

Ankara dışındakiler merak etmesin, bir gün önceden ilan edeceğim. Kaymaklı kadayıf için atlar gelir, siz de o lezzeti

tadarsınız :)))”

Kaynak: Editör:
Etiketler: arsiv
Yorumlar
Haber Yazılımı