Haber Detayı
26 Ocak 2015 - Pazartesi 15:09
 
15 bin öğretmenin atama tarihi belli oldu
EĞİTİM Haberi
15 bin öğretmenin atama tarihi belli oldu

Binlerce öğretmenin günlerdir merakla beklediği haber Milli Eğitim Bakanlığından duyuruldu.

Milli Eğitim Bakanlığı'ndan yapılan açıklamaya göre 15 bin öğretmen ataması 6 şubat 2015 Cuma günü yapılacak. Bu haber ile rahat bir nefes alan atama bekleyen öğretmenler şimdi de atamalarının yapılacağı 6 Şubat tarihini beklemeye başladılar.

Milli Eğitim Bakanlığı İnsan Kaynakları Genel Müdürü Hamza Aydoğdu, atamaların 6 Şubat’ta gerçekleşeceğini belirterek, atamanın 108 alana yapılması durumunda öncelik olarak ihtiyaca göre yapılması gerektiğini ifade etti. Aydoğdu örneklendirerek, mesela atama bekleyen 14 bin tarih öğretmenin olduğunu bunu isteğe göre değil, ihtiyaca göre kontenjanın belirlenmesi gerektiğini söyledi.

Kontenjanların bu hafta açıklanacağını da söyleyen Hamza Aydoğdu, mesleki ve teknik eğitim alanlarına önem verdiklerini ifade etti.

Kontenjanın yüzde 73’ünü geri kalmış bölgelere dağıtıldığını söyleyen Milli Eğitim Bakanlığı İnsan Kaynakları Genel Müdürü Hamza Aydoğdu, "Her eşit dağılım, adaletli dağılım değildir.” Diyerek, taleplere göre dağıtım yapamayacaklarını ifade etti. Aydoğdu, kontenjanların açıklanmasından sonra sevine ve üzülenlerin olacağını söyleyerek ellerinden geldikleri kadar gece gündüz çalıştıklarını, ve iyi bir dağılım yaptıklarını söyledi. 

Kaynak: Editör:
Etiketler: arsiv
Yorumlar
Haber Yazılımı