Haber Detayı
31 Ocak 2015 - Cumartesi 23:11
 
Uludere’de Askere hain pusu kurdular
ASAYİŞ Haberi
Uludere’de Askere hain pusu kurdular

Kaçakçılığa engel olmak nedeni ile komandolar tarafından icra edilen keşif, gözetleme ve pusu operasyonundan yaya olarak dönerken askerlere saldırı düzenlendi.

Şırnak’ın Uludere ilçesi Ortasu Köyü Salatalık Pınarı bölgesinde el yapımı gaz bombası ve taşlı saldırıda bir asker ağır yaralandı. Başına isabet eden taştan dolayı ağır yaralanan bir asker hemen hastaneye kaldırıldı.

Genelkurmay Başkanlığı’ndan yapılan açıklamada saldırıyı Uludere’nin Ortasu köyünün Salatalık Pınarı bölgesinde 15-20 kişilik bir grubun köy içerisinde evlerin çatısından yaya olarak intikal eden askerlere el yapımı gaz bombası ve taşlı saldırıda bulunulduğu bildirildi. Yapılan saldırıya, karşı askerler tarafından gaz bombası ile karşılık verildiği, başına taş isabet eden bir askerin ağır yaralandığını, hayati tehlikesi olduğu da Genelkurmay’ın açıklamasında yer aldı.

Yaralanan askerin kafatası kemiğinde beş santim uzunluğunda kırık tespit edildiği, beyin kanaması şüphesiyle de hemen aynı gün içinde ameliyata alındığı bildirildi. Şırnak devlet hastanesinde tedavisi devam eden askerin yoğun bakım ünitesinde kaldığı bildirildi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: arsiv
Yorumlar
Haber Yazılımı