Haber Detayı
03 Şubat 2015 - Salı 12:31
 
Bahçeli’den sert açıklamalar
SİYASET Haberi
Bahçeli’den sert açıklamalar

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin grup toplantısında konuştu Bahçeli, Kırşehir’deki konuşması ve Başkanlık tartışması üzerinden Cumhurbaşkanı Erdoğan’a ağır eleştiriler getirirken, HDP lideri ve son dönemde çok konuşulan Yunan liderini de eleştirdi.

Partisinin grup toplantısında konuşan MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı çok sert bir dille eleştirdi. Cumhurbaşkanının Kırşehir’de yaptığı konuşmayı hatırlatan Bahçeli, Erdoğan’ı Anayasa’yı çiğnemek ve verdiği sözü tutmamakla suçladı.

“Amacı Türkiye’yi Cehenneme çevirmek”

Bahçeli Konuşmasında, “Erdoğan Cumhurbaşkanlığı sıfatıyla milletimizden AKP'ye oy istemiştir. Erdoğan'ın 30 Ocak 2015'de Kırşehir'de toplu açılışta AKP adına oy istemesi siyasi bir kırılmadır. Erdoğan, Kırşehir'de destek aramış ve AKP'yi adres göstermiştir. Erdoğan'ın meselesi millet değildir. Kaçak ve karanlık sarayda oturan Recep Tayyip Erdoğan Anayasa'yı delik deşik etmiştir, Anayasa suçu işlemiştir. Sicilinde beyaz nokta kalmamıştır. Erdoğan’ın aklı, derdi koltuktur. Hedefi Türkiye’yi cehenneme çevirmektir” dedi.

"Hangi Erdoğan Gerçek?”

Başkanlık tartışmalarına da tepki gösteren Bahçeli, “Erdoğan anayasayı delik deşik etmiştir. Türk milletini AKP’ye oy verip vermeyenleri ayırt eden bu adamdan cumhurbaşkanı olur mu? Sorarım sizlere… Erdoğan cumhurbaşkanı mıdır? Yoksa AKP’nin eş başkanı mıdır Bu şahıs nasıl olur da bir siyasi parti lehine oy istemiştir. Bu, dünyanın neresinde vardır. Bu tip bir küstahlığa nasıl tahammül edilecektir. Erdoğan yemin etmiştir. Peki Erdoğan, namustan ne anlamakta, şereften ne anlamaktadır? Erdoğan bundan sonra ruh heybesinden düşürdüğü şeref kristallerini düşürüp de arayan ama bulamayan bir şahsiyet olacak anılacaktır. Erdoğan tüm yatırımını 7 Haziran sonrasına yapmaktadır. AKP başkanlık sistemini getirmeye çalışmaktır. Bu yolla anayasal sınırlarını aşmıştır. AKP, PKK, İmralı arasında bir al-ver süreci kurulmuştur”

Biz hangi Erdoğan’ a itibar edeceğiz? Başkanlık özentidir diyen Erdoğan’a mı, yoksa başkanlık peşinde koşan Erdoğan’a mı? Türkiye kaç Erdoğan’la muhataptır. Başak yayınlarından çıkan kitapta sorulan sorulara verdiği cevaplara bakın. Erdoğan haramı yedi, tarihi yedi, özgürlükleri yedi, dur demezsek devleti de milleti de yemek üzeredir. Fason ve fotokopi Başbakan ise orada burada zaman kaybetmektedir” ifadelerini kullandı.

Çıban Başı olmamaya dikkat etsinler”

Bahçeli’nin konuşmasında son dönemlerde ülkede çok konuşulan Yunanistan seçimlerini de hatırlatarak HDP’yi eleştirdi. Bahçeli, “HDP'nin Yunanistan'daki Syriza'ya benzeyip benzemediği bir eşbaşkanın da Çipras'a özenip özenmediği kendi karanlık gündemlerinin ana konusu olup bizi de ilgilendirmeyecektir. Çipras'ın Yunan tezlerinden vazgeçtiğine dair bir kanıt yoktur. Türkiye'de Syriza kuluçkasına yatanlardan, 7 Haziran'da Çipras çıkacağını zannedenler, hayal alemine fazlaca dalanlar ve darı ambarı düşü görenlerdir. Bu odakların, Çipras olmaya değil de çıbanbaşı olmamaya gayret etmeleri, hiç olmazsa kendileri adına hayırlı bir gelişme olarak teyit edilecektir” dedi.

 İç Güvenlik Paketine Tepki

Devlet Bahçeli'den İç Güvenlik Paketi'yle ilgili olarak ise, ''Paket geçerse Türkiye polis devleti olur, sonra yok olur'' dedi. 

Kaynak: Editör:
Etiketler: arsiv
Yorumlar
Haber Yazılımı