Haber Detayı
06 Şubat 2015 - Cuma 17:48
 
2015 Eurovision heyecanı şimdiden başladı
MAGAZİN Haberi
2015 Eurovision heyecanı şimdiden başladı

Daha önce Eurovision şarkı yarışmasına artık katılmama kara alan Türkiye, taleplerinin yerine getirilmesinin ardından 2015 Eurovision şarkı yarışmasına katılma kararı aldı.

TRT, Eurovision 2013’te oylama ve kura sistemine büyük eleştiri yaparak yarışmalara katılmama kararı almıştı. Avrupa Yayın Birliği'nin (EBU) özrü ve TRT'nin taleplerini büyük oranda kabul etmesinin ardından TRT’nin yarışmaya yeniden katılmaya sıcak baktığı belirtildi.

Sadece oylama sisteminin olmadığını ahlaki sisteme ilişkin de bazı sorunların olduğunu söyleyen TRT Genel Müdürü Şenol Göka, "Bunlara ilişkin eleştirilerinin olduğunu bu sorunlara dair büyük yol kat edildiğini ifade ederek Eurovision Şarkı Yarışması'nın önemli bir kaynak gerektirdiğini ve bu kaynakların doğru kullanılmasının şart olduğunu söyledi. TRT Genel Müdürü Şenol Göka konuşmasına şöyle devam etti. "EBU'nun yönetiminden memnun değildik. Kaynaklar doğru kullanılmalı. İtalya gibi Romanya gibi ülkelerin de benzer eleştirileri var. Bulgaristan da çekilmeyi tartıştı. Talepler yerine getirilecek ve katılacağız" diye konuştu.” TRT’nin aldığı bu kararla şimdiden Türkiye’de yeniden 2015 Eurovision heyecanı başladı.

Kaynak: Editör:
Etiketler: arsiv
Yorumlar
Haber Yazılımı