Haber Detayı
06 Şubat 2015 - Cuma 08:49
 
Başkentt'e Tabelalar Değişiyor!
YAŞAM Haberi
Başkentt'e Tabelalar Değişiyor!

Ankara Büyükşehir Belediyesi, 30 Mart yerel seçimlerinin ardından sorumluluk alanına katılan ilçe ve mahalleler dahil tüm Ankara’da tabela yenileme çalışması yapıyor.

Ankara Büyükşehir Belediyesi Yetkilileri, Fen İşleri Dairesi Başkanlığı Numarataj Şube Müdürlüğü yetkilileri, daha önce 16 ilçe, 675 mahalle ve 95 köye numarataj hizmeti verirken, 30 Mart Yerel Seçimleri sonrası yeni ilçelerin Büyükşehir Belediyesi sorumluluk alanına girmesiyle toplam 25 ilçe ve 1428 mahalleye numarataj hizmeti verir hale geldiklerini belirtiyor.

Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Dairesi Başkanlığı Numarataj Şube Müdürlüğü tarafından 2014 yılında 3 bin 500 adet direk dikildi, 7 bin 500 adet tabela ile 14 bin 500 adet kapı numarası takıldı.

Yetkililer, 2014 yerel seçimlerinin ardından Büyükşehir Belediyesi mücavir alan sınırları içine giren Beypazarı, Çamlıdere, Evren, Güdül, Haymana, Şereflikoçhisar, Kızılcahamam, Nallıhan, Polatlı ilçeleri ile bu ilçelere bağlı 658 mahalleye (köy) numarataj hizmetleri verildiğini ifade ediyor. Yapılan çalışmalarla ilgili bilgi veren yetkililer, 4’er kişiden oluşan 10 ekip ile haftanın 6 günü direk-tabela dikimi ve numarataj yazımı gerçekleştirdiklerini, 2’şer kişiden oluşan 4 ekip ile de keşif ve tespit çalışması yaptıklarını belirttiyorlar.

Kaynak: Editör:
Etiketler: arsiv
Yorumlar
Haber Yazılımı