Haber Detayı
07 Şubat 2015 - Cumartesi 08:44
 
2015 Genel Seçim hareketliliği başladı
GÜNDEM Haberi
2015 Genel Seçim hareketliliği başladı

Haziran seçimleri için partilerde hareketlilik başladı Bazı partiler birlik arayışlarına başlarken iktidar ve muhalefet partilerinde vekil adayları kulisleri hareketlendirdi.

7 Haziran’da yapılacak seçimler için siyasi partiler çalışmalarına başladı. Özellikle her seçim döneminde gündeme gelen “solda ittifak” yine konuşulmaya başlandı. CHP Genel Merkezini Ziyaret eden DSP Genel Başkanı Masum Türker, bir TV kanalına yaptığı açıklamada, CHP ile “Solda Birlik” konusunda görüştüklerini söyledi. Türker, üzerinde konuştukları konunun bir iki partinin birlikteliği şeklinde değil, Bir platform oluşturmak üzerine olduğunu belirterek, “Arkadaşlar çalışıyorlar. Bu bir iki partinin birlikteliği şeklinde değil, Türkiye’de yeni bir ses, Türkiye’yi öğretilmiş çaresizlikten kurtaracak, baskıları sona erdirecek bir yapı olarak, bir platform olarak nasıl tartışılabilir bunu ele almak için sağlıklı bir tartışmasını yapmak lazım. Şuanda arayışımız olabilirlik arayışıdır” dedi.

Platform için ön çalışmanın yapıldığını belirten Türker, “Atatürkçü yapıda, ulusalcı, solcu ve tüm kesimleri kucaklayacak bir iktidar alternatifine ihtiyaç var. Ön çalışma yapılıyor” diye konuştu.

Kaynak: Editör:
Etiketler: arsiv
Yorumlar
Haber Yazılımı