Haber Detayı
07 Şubat 2015 - Cumartesi 17:15
 
Davutoğlu: Şeytan taşlarken tavaf da ettik
SİYASET Haberi
Davutoğlu: Şeytan taşlarken tavaf da ettik

Başbakan Ahmet Davutoğlu Sakarya’da katıldığı Ak Parti İl Kongresi’nde açıklamalarda bulundu Muhalefet partisi liderlerini eleştiren Davutoğlu yaptığı konuşmada Fethullah Gülen’in yabancı bir gazetede yayınlanan makalesine de tepki gösterdi.

“Ak Parti’yi engellemeye çalıştılar”

Dvutoğlu, Ak Partiyi engellemek için herşeyin yapıldığını belirterek, “İlk önce kurucu genel başkanımızı siyasetin dışında tutmaya çalıştılar. 2006'da adından başka hiçbir şeyi cumhur olmayan Cumhuriyet yürüyüşleri yaptılar.. 2007'de bu kez 367 safsatasını çıkarıp e-muhtıra ile AK Parti'yi engellemeye çalıştılar.. Başarabildiler mi? 2008'de partimize kapatma davası açtılar. Yılar, geri çekiliriz sandılar başarabildiler mi? Yapamazlar. Biz bir taraftan bu tuzaklarla uğraştık bir taraftan da ülkeyi inşa ettik. Şeytan taşlarken tavaf da ettik. Baktılar ki AK Parti binası sağlam hiç bir depremde sarsılmıyor. Provokasyonlarla sokağa döküldüler . 17 aralık kumpasını kurdular, geri çekiliriz sandılar. Bütün bunlar başarısız olunca bu Pensilvanya ve onun Türkiye'de iş birlikçileri 30 Mart'ta AK Parti karşısındaki partilerle her yerde koalisyon yaptılar. Ondan fazla parti ve arkasından Pensilvanya Cumhurbaşkanı olmasını engelleyebildiler mi? Hayır. Güçlü bir siyaset seferberliği ilan ediyorum. Kılıçdaroğlu salı günü dedi ki iç güvenlik paketine karşı, ben o gençlerle en önde yürüyeceğim. Ben barışçıl parti seçmenine sesleniyorum. Her yer serbesttir kanunun gösterdiği her yer serbesttir. Ama eline molotof kokteyli alırsa milletin huzurunu bozmaya kalkarsa onu durdurmak devletin görevidir. Sayın Kılıçdaroğlu seni destekledik ama niye molotof kullananları destekliyorsun diye sormalılar” diye konuştu.

İç Güvenlik Paketi

Son günlerde yoğun eleştirilere neden olan İç güvenlik Paketiyle ilgili ise şunları söyledi, “Çok kapsamlı bir iç güvenlik reformu hazırladık. AK Parti özgürlük ve güvenlik dengesini gözetti. Kimse özgürlükleri kısıtlayamaz. Elinde molotof kokteyli alan maske takanın niyeti etrafı yakıp yıkmaktır. Gösterici kıllığına girmiş provokatörler engellenecek. Türkiye böyle adamlara pabuç bırakmayacak. Buradan bir seferberlik ilan ediyorum. Güçlü bir siyasi seferberlik ilan etmek istiyorum. Kılıçdaroğlu salı günü dedi ki o gençlerle beraber en önde yürüyeceğim. Ben barışçıl CHP'li seçmene sesleniyorum. Kanunlar dahilinde her yer serbesttir o yürüyüşü yapabilir. Birisi eline molotof alırsa milletin huzurunu bozarsa ona tedbir almak devletin görevidir. CHP'lilerin Kılıçdaroğlu'na sorması lazım ‘Kılıçdaroğlu sen molotof kullananlara niye savunuyorsun’ diye.”

Fethullah Gülen'in, New York Times'a yazdığı makaleyi eleştiren Başbakan Davutoğlu, “28 Şubat'ta susmuş olan her türlü zulümde susmuş olan bu zat o makalesinde herkes zulüm altında Türkiye'de diyor.Bu zat ne yapmak istiyor Rum lobisini, Yahudi lobisini aleyhimize kışkırtmak istiyor. Baskı altındasınız direnin diyor. Kılıçdaroğlu ne diyorsa bu paralel çetenin lideri de onu söylüyor” diye konuştu.

Kılıçdaroğluna Ağır İtham

Davutoğlu Kılıçdaroğlunu da ağır bir dille eleştirerek, "Kılıçdaroğlu'na buradan sesleniyorum: Sen kendi genel başkanına ihanet ederek, kendi genel başkanına kurulan kumpas üzerinden, bu çetenin kurduğu kumpas üzerinden genel başkanlığa geldin. Anlaşılan şimdi bunun diyetini ödüyorsun. Biraz bağımsız davran, kendin ol. Şuradan, buradan gelen talimata göre hareket etme. Bir Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin Anamuhalefet partisinin lideri olarak sorumlu hareket et. Milleti kışkırtma" dedi

" Sen Değil Miydin Devlet Nerede Diyen"

Sayın Bahçeli sen neden karşı çıkıyorsun, hadi Kılıçdaroğlu diyetini ödüyor, sen neden karşı çıkıyorsun bu İç Güvenlik Paketine? Sen değil miydin 6-7 Ekim olaylarından nerede bu devlet diyen. Sayın Bahçeli'de onlarla iş birliğine girdi. MHP'lilerin milli duygularla sorması lazım. Halkın güvenliğini teminat alan parti pakete neden karşı çıkıyorsun. Çözüm sürecine en çok karşı çıkan paralel yapı. Neden karşı çıkıyorlar biliyor musunuz. Sandık yoluyla iktidar olamayacakları için.

Kaynak: Editör:
Etiketler: arsiv
Yorumlar
Haber Yazılımı