Haber Detayı
07 Şubat 2015 - Cumartesi 17:19
 
Hakan Fidan hakkında ilginç iddia
SİYASET Haberi
Hakan Fidan hakkında ilginç iddia

Görevinden istifa ederek AKP’den milletvekili adaylığına hazırlanan eski MİT Müsteşarı Hakan Fidan hakkındaki tartışmalar sürüyor.  

Bülent Arınç’ın Fidan’ın adaylığı hakkında eleştirel yorumunun ardından en çarpıcı iddia CHP’den geldi. Fidan’ın adaylığını değerlendiren CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu “Tabi başbakanlık koltuğu boş olunca böyle bir arayışa girildi. Öyle anlaşılıyor" derken, CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba’nın  “Hakan Fidan, Erdoğan’ın yeni başbakan adayı olacak” ifadeleri Fidan hakkındaki tartışmaları daha da kızıştırdı.

Henüz adaylığı gündeme gelmesiyle tartışmaların başladığı eski MİT Müsteşarı Hakan Fidan’ın istifası ile birlikte hakkındaki tartışmalar daha da arttı. Fidan’ın çalıştığı kurum ve Çözüm sürecindeki etkinliği dikkate alındığında gelecekteki konumu ile ilgili iddia ve tartışmaların daha çok konuşulacağı görülüyor.

Ak Parti’de de Farklı Yorumlanıyor

Fidan’ın adaylığı Ak Parti’de de farklı yorumlara neden oldu.  Fidan’ın adaylığı konusunda konuşan Başbakan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Bülent Arınç, “Ben yaptığı görevin çok daha önemli olduğunu düşünüyorum. Çünkü eğer milletvekili olacaksa her milletvekili onun yaptığı işi yapamaz. Yani MİT Müsteşarı Türkiye için çok önemli bir iş yapıyor şu anda. Belki 50 milletvekilinin yaptığı işi yapıyor. Sıradan bir milletvekili olacaksa yani bir milletvekili arkadaşımızın yasa organındaki faaliyetlerine katılan bir milletvekili olacaksa bence bu görev çok daha önemliydi. Burada kalması gerekirdi” ifadelerini kullandı.

Muhalefet Partisi CHP’nin iddiası ise gündemi sarsacak cinsten. CHP’liler Fidan’ın Başbakan olacağını iddia ediyor. CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu Fidan ile ilgili, “Tabi başbakanlık koltuğu boş olunca böyle bir arayışa girildi. Öyle anlaşılıyor" dedi. CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba ise, ” Göreceksiniz, milletvekili seçilecek, herhalde Başbakan’ın, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın, ‘Başbakan adayı’ da Hakan Fidan olacak gibi gözüküyor. Bunu engellemek Cumhuriyet Halk Partililerin elinde” şeklinde konuştu. Seçimler yaklaştıkça kulisler daha çok ısınacağa benziyor. Fidan hakkındaki iddialar ise uzun süre devam edeceğe benziyor.

Kaynak: Editör:
Etiketler: arsiv
Yorumlar
Haber Yazılımı