Haber Detayı
12 Şubat 2015 - Perşembe 17:47
 
Artık “Bu Tarz Benim” değil Bu Tarz, stil oldu!
MAGAZİN Haberi
Artık “Bu Tarz Benim” değil Bu Tarz, stil oldu!

İki televizyon kanalında aynı isimle yayınlanan 'Bu Tarz Benim' yarışması, TV8'de 'İşte Benim Stilim' ismiyle yayına devam edecek.

Yayınlandığı ilk günden itibaren Bu Tarz Benim kavgası büyük bir ses getirmişti. Show TV ile Tv8'e transfer olan yapımcı şirketi mahkemelik eden program iki kanalda birden yayımlanmaya başlayınca izleyiciler de şaşırmıştı.

Mahkemenin isim hakkının Show TV'de, formatın ise TV8'de kalması gerektiği şeklindeki kararı üzerine Show TV format değişikliğine gidip yarışmaya erkekleri de dahil etmişti. TV8'deki Bu Tarz Benim ise yapımcıların Show TV'yi suçlayan bir açıklaması ile yeni ismini duyurdu.

“İşte Benim Stilim”

İç Yapımlar A.Ş.'den Haluk Şirin ve Caner Erdem'in yaptığı o açıklama şöyle; "Show TV’ye karşı açmış olduğumuz tedbir davası sonucu, 4. Fikri ve Sinai Haklar Mahkemesi Bu Tarz Benim formatının tüm yayın haklarının bizde olduğunu tescil etmiş, formatın Joker Yapım ve Show TV tarafından yayın ve yapımının tedbiren önlenmesine karar vermiştir. Buna rağmen Show TV’de dün formatımız kullanılarak yayın yapılmış, izleyici ve Türk hukuku küçük değişiklikler yapılarak, yanıltılmaya çalışılmıştır. Formatımızı kullanması yasak olan Joker Yapım ve Show TV’yi hiçbir etik kural ve davranışla bağdaşmayan bu yayın anlayışından vazgeçmeye çağırıyor,  hakkımızı sonuna kadar arayacağımızı kamuoyuna saygıyla duyuruyoruz. Seyircisinden her zaman yoğun ilgi gören formatımız TV8’de İşte Benim Stilim adıyla devam edecektir."

Kaynak: Editör:
Etiketler: arsiv
Yorumlar
Haber Yazılımı