Haber Detayı
12 Şubat 2015 - Perşembe 21:53
 
Anonymous da IŞİD’e savaş açtı
DÜNYA Haberi
Anonymous da IŞİD’e savaş açtı

Siyasi hack eylemleriyle tanınan Anonymous, terör örgütü IŞİD'i hedef aldı Başta ABD olmak üzere birçok Batılı ülke, IŞİD'in sosyal paylaşım sitelerindeki hesaplarını engelleyemezken, Anonymous IŞİD'e ait 100 hesabı hackledi.

Suriye ve Irak'ta vahşi infazları ile gündemde olan terör örgütü IŞİD propagandasının önemli bir kısmını Twitter ve Facebook gibi sosyal paylaşım siteleri aracılığıyla yapıyor.  Yaptığı infazları sosyal hesapları aracılığı ile yayınlayan IŞİD'in Twitter ve Facebook üzerindeki hesaplarına müdahale edilmemesi tepkilere neden oluyor. IŞİD'in şimdiye kadar engellenemeyen ve tweet'leri silinemeyen 100 hesabı, politik amaçlı "hack" eylemi gerçekleştiren Anonymous tarafından saldırıya uğradı.

IŞİD'in sosyal medyadaki hesaplarını hedef aldığını yayınladığı bir videoyla duyuran Anonymous, IŞİD'e karşı düzenlenen saldırının Müslüman, Hristiyan ve Yahudi hacker'lar tarafından gerçekleştirildiğini açıkladı.

"Sizi avlayacağız"

IŞİD'in Twitter ve Facebook'ta saldırıya uğrayan hesaplarının listesini açıklayan Anonymous'un açıklamasında şu ifadeler kullanıldı: "IŞİD, sizi her yerde avlayacağız, internet sitelerinizi, sosyal medya hesaplarınızı, elektronik postalarınızı yok edeceğiz. Sizi deşifre edeceğiz. Bugünden itibaren internet dünyasında sizin için güvenli bir yer olmayacak. Virüs gibi muamele göreceksiniz ve sizin ilacınız biz olacağız."

Kaynak: Editör:
Etiketler: arsiv
Yorumlar
Haber Yazılımı