Haber Detayı
13 Şubat 2015 - Cuma 18:59
 
Davutoğlu: Susmayacağız
SİYASET Haberi
Davutoğlu: Susmayacağız

Başbakan Davutoğlu, savunma sanayi alanında çalışmalar yapıldığını belirterek, “2023'te Sivas semalarında yüzde 100 Türk yapımı savaş uçağımız uçacak” dedi.

Başbakan Ahmet Davutoğlu, AK Parti Sivas İl Kongresi’nde yaptığı konuşmada Sivaslılara sanayi müjdesi verirken Paralel yapı, İç Güvenlik Paketi ve ABD’de öldürülen 3 Müslüman genç ile ilgili açıklamalarda bulundu.

Davutoğlu, “Şunu Sivaslılara müjde olarak söylüyorum; geçen ay yaptığımız Savunma Sanayii İcra Komitesi Toplantısı'nda inşallah milli uçağımızın, milli savaş uçağımızın ilk tasarımına talimat verdik. 2023'te Sivas semalarında yüzde 100 Türk yapımı savaş uçağımız uçacak” dedi.

"Tilki Gölgesine Sığınmayız"

Paralel yapı üzerinde CHP’yi eleştiren Davutoğlu, “Hiç AK Parti'den 'sokağa çıkın' ya da 'şu veya bunun karşısında direnin' diye bir çağrı duydunuz mu Duymazsınız. Çünkü AK Parti millete güvenir, sandığa güvenir ama en önemlisi kendisine güvenir. Gölgesi kendisinde olan yiğittir AK Parti. Biz tilki gölgesine sığınmayız. Ama CHP tilkilerin gölgesinde siyaset yapıyor. Bugünün tilkisi de paralel çete” ifadelerini kullandı.

"Tek Otorite Millet"

Davutoğlu şunları söyledi, “ 6-7 Ekim provokasyonları yapıldı. Doğu ve Güneydoğu’da büyük bir kaos çıkarmaya çalışıldı. Silahlı bütün unsurlar bu topraklardan çekilmeli, şiddet dili derhal terk edilmelidir. Hem Selçuklu, hem Osmanlı hem de Türkiye Cumhuriyeti’yiz. Ey Bahçeli İç Güvenlik Paketi'ne sen niye karşı çıkıyorsun? Kobani olaylarında sormuştun, devlet nerede diye. Cumhurbaşkanımızı dinlediler, Başbakanımızı dinlediler, şimdi bizleri dinliyorlar Başbakan olarak, Dışişleri Bakanlığına kumpas kurdular. Onun karşısında eğer bu millet tekrar 90'lı yılların faili meçhullerine, 90'lı yılların o acılarına, Başbağlarına, Madımak'ına geri dönmemişse, bu millet bir ve beraber olarak omuz omuza vermişse bunun arkasında AK Parti kadroları vardır. Biz bir tek otorite tanırız, o da millet. Başımız 28 Şubat’a karşı da dimdikti, şimdi de her türlü oyuna karşı dimdik.”

"Paketi Haftaya Çıkaracağız"

“İç Güvenlik Reformu’nu inşallah önümüzdeki hafta Meclis’ten çıkaracağız. Kılıçdaroğlu, ideolojik kardeşin Esad, Suriyeli mazlum kardeşlerini kaybederken neredeydin. Hiç sesini duyuyor muyduk? Senin yüreğinde vicdan olsa, Suriye’den gelenlere yabancı muamelesi yapmazdın.”

"Susmayacağız"

ABD’de 3 Müslüman gencin öldürülmesine de tepki gösteren Davutoğlu, “Geçtiğimiz günlerde üç şehidimiz oldu Amerika'da. Katil bir ırkçı, üç genç Suriyeli Müslüman'ı şehit etti. Onların karşısında, o şehadetlerin karşısında bütün dünya sustu. Ama Allah şahittir ki susarsak insanlık bize hakkını helal etmesin. Eğer susarsak, zulüm karşısında, bu katliamlar karşısında susarsak Hazreti Adem bize hakkını helal etmesin, şehitlerin babası Hazreti Ali helal etmesin, Hazreti Hamza ve bütün ulu erenler hakkını helal etmesin. Susmayacağız” dedi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: arsiv
Yorumlar
Haber Yazılımı