Haber Detayı
14 Şubat 2015 - Cumartesi 17:27
 
Bedelli askerlikte rekor sayı
GÜNDEM Haberi
Bedelli askerlikte rekor sayı

Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz, bedelli askerlik için 200 bin 308 kişinin başvurduğunu belirterek bu rakamı beklemediklerini söyledi.

Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz, Sivas’ın Şarkışla ilçesinde Muhsin Yazıcıoğlu Camii inşaatını gezmesinin ardından telefonuna gelen mesajla ilgili yaptığı açıklamada "Dün 19.14 itibariyle bana gelen bedelliye son müracaat sayısı 200 bin 308, bundan sonra artmaz" dedi. Bedelli müracaatları için geç kalınması durumuyla ilgili konuşan Bakan Yılmaz, "2 aylık süre içerisinde başvurmak lazım, yasadaki emirdir. 59 gün durmuş 60. günü 'biraz daha süre versin', böyle bir şey makul değildir. Dolayısıyla biz vatandaşa şunu diyoruz, '2 ay süre verilmişse verildiği ilk gün yerine getirmek lazım, son günü beklememek lazım'. 200 bin 308 bedelliyi tercih eden vatandaşlarımızın son sayısı, hayırlı uğurlu olsun" dedi.

Sivas Şarkışla bedelli askerlikle ilgili gazetecilerin sorularını yanıtlayan Bakan Yılmaz, bedelli için müracaat sayısının bir önceki dönemde arttığını söyleyerek şöyle konuştu. "Bir önceki sayıda 400 bin kişi hak sahibi olabilecekken veya bu kapsam içine girebilecekken 70 bin kişi başvurmuştu. Bu sefer 200 bin 308 kişi başvurdu. Bu kadar beklemiyorduk. Yararlananlara hayırlı olsun" dedi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: arsiv
Yorumlar
Haber Yazılımı