Haber Detayı
15 Şubat 2015 - Pazar 15:18
 
Özgecan Aslan için Türkiye ayaklandı
ASAYİŞ Haberi
Özgecan Aslan için Türkiye ayaklandı

Mersin'deki evine gitmek için bir arkadaşıyla minibüse binen Üniversite öğrencisi Özgecan Aslan, minibüs şoförü tarafından vahşice öldürüldü Türkiye’yi yasa boğan bu cinayette ünlüler de büyük tepki gösterdi.

Tarsus’tan Mersinde’ki evine gitmek için arkadaşıyla bir minibüse binen Çağ Üniversitesi öğrencisi Özgecan Aslan, arkadaşı minibüsten indikten sonra tek kaldı. Minibüs şoförü Suphi Altındöken, Özgecan Aslan’ın yalnızlığını fırsat bilerek güzergâh değiştirerek Tarsus- Mersin Otoyolu doğru yöneldi. Şoförün kötü niyetini anlayan Özgecan Aslan, güzergâhını değiştiren şoföre tepki gösterdi.

Minübüsü tenha bir yere çekerek tecavüze yeltenen şoföre biber gazı ile karşı koyan Özgecan Aslan, tırnaklarıyla da Minibüs şoförü Suphi Altındöken’in yüzünü yaraladı ancak katil zanlısının bıçak darbelerine dayanamayan Özgecan Aslan, orada hayatını kaybetti.

Vahşice cinayet işleyen Minibüs şoförü Suphi Altındöken, yüzünü tırnaklarıyla yaralayan Özgecan Aslan’ın ellerini delil kalmasın diye keserek yaktı. Suphi Altındöken, cinayeti işlemesinin ardından babası Necmettin Altındöken ve arkadaşı Fatih Gökçe'den yardım etmelerini istedi. Cesedi ortadan kaldırmak isteyen Suphi Altındöken babası ve arkadaşıyla beraber benzin alıp ormanlık olan  Cin Deresi'nde yaktılar. Daha sonra yakayı ele veren minibüs şoförü Suphi Altındöken, Babası ve arkadaşı da Tarsus İlçe Jandarma Komutanlığı'nda sorguya alındı.

ÜNLÜLERDEN BÜYÜK TEPKİ

Ünlü oyuncu Beren Saat Özgecan Aslan’ın vahşice katledilişinin ardından Twitter’dan paylaşımlda bulundu. Ünlü oyuncunun paylaştığı yazının bir kısmı şöyle: “Uyku tutmaz bu gece, gözler dolar taşar boşalır… Yine yürüsek Taksim’e ne değişecek??... Kadın her geçen yıl daha değersiz bu ülkede… Biliyorum daha da sertleşecek her şey… Yine hafifletme, yine kadında suç arama, yine bulunur bir bahane… Yine aşağılanma… Yine mide bulantısı…

Kadın Cinayetlerini Önleyeceğiz Platformu ile toplanan gruba Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Milletvekili Melda Onur, şarkıcı Demet Akalın ile eşi Okan Kurt da destek verdi. Demet Akalın, "Cumhurbaşkanı’na, İçişleri Bakanı’na mektup yazacağım. Artık sözün bittiği yerdeyiz" diye konuştu.

Yeşil sahalarda da Özgecan Aslan’ın vahşice katledilmesine tepki büyük oldu. Mersin İdman Yurdu, Adanaspor, Fenerbahçe, Beşiktaş, Galatasaray ve Trabzonspor gibi takımların sosyal medyada örgütlenen taraftarları yaşanan olaya tepki gösterdiler.

Kaynak: Editör:
Etiketler: arsiv
Haber Videosu
Video bulunamadı.
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
Özgecan Aslan için Türkiye ayaklandı
Özgecan Aslan için Türkiye ayaklandı
Yorumlar
Haber Yazılımı