Haber Detayı
16 Şubat 2015 - Pazartesi 11:17
 
Bahçeli Türk Milliyetçiliği ile Kürt milliyetçiliğini eşitlemiştir.
SİYASET Haberi
Bahçeli Türk Milliyetçiliği ile Kürt milliyetçiliğini eşitlemiştir.

46 yıllık bir partinin iktidar olamadığını söyleyen Yılmaz, “Türkiye de en küçük partiler bile MHP oylarına yetişmeyi umut etmeye başlamıştır” dedi.

MYP Muhafazakar Yükseliş Parti Lideri Ahmet Reyiz Yılmaz basın açıklamasına şöyle davam etti.

“BDP, MHP ile aynı oy oranına yaklaşmıştır Bu durum milliyetçi tabanı rahatsız etmektedir. Akıl tutulması ve katkı verecek insanlar parti dışına itilmiştir.

Sayın Bahçeli milliyetçi oyların sırtına basa basa küçültmüş kendine güveni tabanda yok etmiş ve partiye katkı sağlayacak genç dinamik insanları bir bir partiden uzaklaştırmıştır.

Demirtaş genç yüzü ile partisini millete kanıksatırken Bahçeli parti içinde ve partiye değer katacak insanlara gösterdiği soğuk yüzü ile halkı da etkiledi ve insanların MHP ‘den umudunu kesmesine vesile oldu.

Milletimiz ve özellikle milli değerlere saygılı tabanımız yeni bir milli yapıyı oluşturmak ve bu mana da bir yeni değerler bütününü oluşturmak zorundadır. Muhafazakar Yükseliş Partisi bu amaçla kurulmuş ve seçimlere katılacak bir partidir. Bu seçimlerde halkımızın küllerinden yeniden doğması için Muhafazakar Yükseliş Partisini seçmelerini tavsiye ediyorum.” dedi.

Vahşice öldürülen Özgecan Aslan’ı da unutmayan Ahmet Reyiz Yılmaz sözlerine şöyle devam ett. “Parti olarak Mersin de ortaya çıkan güzel kızımız Özge Can Aslan vahşetinden dolayı parti olarak derin bir üzüntü duymaktayız. Güzel kızımıza Allahtan rahmet acılı ailesine ise büyük bir sabır diliyoruz. Bir ülke de kanunlar gevşetildi mi o ülkenin temeline dinamit koymuş olursunuz. Bu olay tek başına ülkemizde kanunların yetersizliğini ortaya koymuştur.” dedi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: arsiv
Yorumlar
Haber Yazılımı