Haber Detayı
16 Şubat 2015 - Pazartesi 19:22
 
Bir Fatiha oku bilmiyorsan Rahmet dile
GÜNDEM Haberi
Bir Fatiha oku bilmiyorsan Rahmet dile

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Özgecan Aslan’ın vahşice öldürülmesinden dolayı müzik eşliğinde dans edip şarkı söyleyen CHP Milletvekili Aylin Nazlıaka’ya, “Bir Fatiha oku bilmiyorsan Rahmet dile” diyerek tepki gösterdi.

Ankara’da Türkiye Müteahhitler Birliği ödül töreninde konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan yaptığı konuşmasında günün en önemli konusu canice öldürülen Özgecan Aslan’a değindi. Erdoğan, acılı ailesine, sevenlerine, yakınlarına ve bütün Türkiye’ye başsağlığı dileyerek cinayete kurban giden Özgecan Aslan için de Allah’tan rahmet diledi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan yaptığı konuşmasında “Bu alçaklığın bu canice, vahşice yapılan bu katlin failleri yakalandılar, inşallah hak ettikleri cezayı da almaları için bizzat davanın takipçisi olacağım” dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Özgecan Aslan cinayetine dikkat çekmek için müzik eşliğinde şarkı söyleyip dans eden CHP Ankara Milletvekili Aylin Nazlıaka’ya da tepki göstererek, “Bu ne biçim iştir yahu, önce sen biliyorsan bir Fatiha oku, bilmiyorsan bir Rahmet dile, ailesine bir başsağlığı dile, dans ediyor. Bunun bizim kültürümüzdeki yeri nedir? Adeta sanki o ölümden zevk alıyor. Bu bu anlama gelir. Ölüm karşısında acı karşısında dans etmek nedir bizim kültürümüzde belli tabi ateş düştüğü yeri yakar.” diyerek Aylin Nazlıaka’ya tepkisini dile getirdi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: arsiv
Haber Videosu
Video bulunamadı.
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
Bir Fatiha oku bilmiyorsan Rahmet dile
Yorumlar
Haber Yazılımı