Haber Detayı
17 Şubat 2015 - Salı 06:50
 
Bir Özge varmış, bir Özge yokmuş
GÜNDEM Haberi
Bir Özge varmış, bir Özge yokmuş

Bindiği minibüste saldırıya uğrayarak 20 yaşındaki üniversite öğrencisi Özgecan Aslan’ın ailesi konuştu.

Mersin’den Tarsus’taki evine gitmek için bir minibüse binen Özgecan Aslan bindiği minibüsün şoförü Suphi Altındöken tarafından vahşice öldürüldü. Özgecan’ın öldürülmesine Türkiye’nin dört bir yanından tepkiler çığ gibi büyüdü. Sanatçısından, sporcusuna, siyasetçi ve vatandaşlar da Özgecan Aslan’ın ailesinin acısına ortak oldu.

ÖZGECAN ASLAN’IN AİLESİ KONUŞTU

Bu üzücü ve acı olay karşısında ilk kez konuşan ailesi yürekleri burktu. Özgecan’ın kardeşi Beste Aslan, “Ben inanamıyorum hala, yanımda sanki. İkimiz tek kişiydik. Türk halkına yalvarıyorum ne olur biraz bilinçlensinler. Okulda insanlık ve sevgi dersi verilsin” dedi.

Acılı anne Songül Aslan ise, “Hak ettikleri cezaları alacaklar. Onlar insan değil, cani” dedi. Son sözü söyleyen Özgecan Aslan’ın babası olurken Baba Mehmet Aslan’ın sözleri tüm Türkiye’yi gözyaşlarına boğdu. İşte Özgecan’ın babasının o sözleri: “Masallarla büyüdük. Bir varmış, bir yokmuş. Bir Özge varmış, bir Özge yokmuş. Sevgi geldi saygı geldi cihana, biz yarattık dediler. Bizler sevmesini saymasını öğretmeye geldik cihana” diye konuştu.

Kaynak: Editör:
Etiketler: arsiv
Haber Videosu
Video bulunamadı.
Yorumlar
Haber Yazılımı