Haber Detayı
17 Şubat 2015 - Salı 19:17
 
Nihat Doğan’ı kovdular
GÜNDEM Haberi
Nihat Doğan’ı kovdular

Özgecan Aslan cinayeti ile ilgili attığı Tweet’in başına bela olacağını bilmeyen Nihat Doğan’a bir darbe de Galatasaray’dan geldi.

20 yaşındaki üniversite öğrencisi Özgecan Aslan’ın vahşice öldürülmesinin ardından “Siz de mini eteği giyip soyunup laik sistemin ahlaksızlaştırdığı sapıklar tarafından tacize uğrayınca da bas bas bağırmayacaksın” diye tweet atan türkücü Nihat Doğan, darbe üstüne darbe almaya devam ediyor. Acun Ilıcalı’nın kararı ile Survivor’a katılması iptal olan ünlü türkücü daha sonra 5 yıllık menajeri ile yoları ayrıldı. Miami’de tedavi gören ve Nihat Doğan’ı veliahtı olarak gören İbrahim Tatlıses de Twitter’dan tepki gösterdi. Bazı radyoların şarkılarını kara listeye aldığı Nihat Doğan’a son darbe de Galatasaray kulübünden geldi.

Bugün kritik bir toplantı yapan Galatasaray Yönetim Kurulu, hakkında kulübe yüzlerce dilekçe gelen Nihat Doğan’la ilgili kararını verdi.

Özgecan Aslan hakkında attığı tweetler sonrasında büyük tepki çeken Nihat Doğan’ın ihraç edilmesi yönünde kulübe yüzlerce dilekçe gelmesinin ardından TT Arena’da gerçekleştirilen toplantıda ünlü türkücü hakkında yapılan oylamada, yönetim kurulu üyelerinin hepsi Nihat Doğan'ın ihraç edilmesi yönünde oy kullandılar.

Galatasaray Kulübü tüzüğü gereği yönetim kurulu, Nihat Doğan kararını ilk genel kurulda üyelere sunacak. Mart ayında gerçekleşecek oylama Mali Genel Kurul'da gerçekleşecek. O oylamada ihracına kesin göz ile bakılan Nihat Doğan’ın ihraç edilmesinin ardından itiraz ve kendisini savunma hakkı da var.

Kaynak: Editör:
Etiketler: arsiv
Yorumlar
Haber Yazılımı