Haber Detayı
18 Şubat 2015 - Çarşamba 12:55
 
Valilik açıkladı Ankara'da okullar 1 gün tatil
YAŞAM Haberi
Valilik açıkladı Ankara'da okullar 1 gün tatil

Ankara’da dün geceden itibaren etkisini sürdüren kar yağışı nedeni ile eğitim ve öğretime 1 gün ara verildi.

Ankara’da akşam saatlerinde başlayan ve etkisini gece boyu sürdüren kar yağışının trafikte yaşanabilecek olumsuzlukları en aza indirmek için okullar 1 gün arayla tatil edilmiştir.

İşte Ankara Valiliği'nin açıklaması: "Son meteorolojik tahminler ve alınan veriler çerçevesinde; İlimizde yoğun kar yağışının yanı sıra hava sıcaklığındaki düşüşün devam edecek olması ve oluşabilecek buzlanma nedeniyle trafikte yaşanabilecek olumsuzlukları en aza indirmek, öğrencilerimiz için oluşabilecek riskleribertaraf etmek amacı ile 19 Şubat 2015 perşembe günü Milli Eğitime bağlı temel eğitim ve orta öğretim okulları ile kurumlarında eğitim ve öğretime 1 (bir) gün süre ile ara verilmiştir. Kamu kurum ve kuruluşlarda görevli personelden hamile emzikli bayan ile engelli personelinde aynı tarihte idari izinli sayılmaları Valiliğimizce uygun görülmüştür. Kamuoyuna saygıyla duyurulur,"

İSTANBUL’DA OKULLAR BUGÜN DE TATİL

İstanbul’u 2 gün boyunca etkisi altına alan kar yağışı nedeni ile okulların 1 gün daha eğitim ve öğretime ara veren İstanbul valiliği kar yağışının 19 Şubat Perşembe günü öğleye kadar süreceğini duyurdu. Valilkik, okulların 19 şubat perşembe günü 1 gün daha tatil olacağını açıkladı.

TÜRKİYE GENELİNDE BİRÇOK İLDE OKULLAR TATİL

Türkiye genelini etkisi altına alan yoğun kar yağışı nedeni ile birçok il ve ilçelerde eğitime birer gün ara verildi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: arsiv
Yorumlar
Haber Yazılımı