Haber Detayı
19 Şubat 2015 - Perşembe 20:57
 
İdam gelse ne yazar durum aynı
ASAYİŞ Haberi
İdam gelse ne yazar durum aynı

Özgecan Aslan cinayetine ağlayan Türkiye’de idam geri gelsin sloganları atılırken bir kötü haber de Hatay’dan geldi.

Hatay Kırıkhan’da babasının yanında elektrik tesisatçısı olarak çalışan 19 yaşındaki A.Ş., sabah saatlerinde 12 yaşındaki ortaokul öğrencisi küçük kızı okul yolunda aracıyla önünü keserek zorla minibüsüne bindirdi. A.Ş., Döverek minibüsüne bindirdiği kızı aracın içinde de dövmeye devam etti. Küçük kızı daha sonra jiletle yaralayan A.Ş., daha sonra küçük kızı tecavüz etmeye çalışırken yoldan geçen bir vatandaş olayı görür görmez hemen polise haber verince A.Ş., amacına ulaşamadan yakalandı.

Olay anında minibüsün yanından geçen bir vatandaş hemen polisi aradı. İhbar üzerine harekete geçen polis olay erine çabucak intikal etmesinin ardından, belirtilen yerde park halindeki minibüsün yanına gelince A.Ş.’yi 12 yaşındaki küçük kıza tecavüz etmeye çalışırken yakaladı. Kapıyı açan polisleri gören küçük kız, "Amca beni kurtarın" diye ağlayarak polislerden yardım istedi.

Gözaltına alınan A.Ş. emniyetteki ifadesinde küçük kıza daha önce arkadaşlık teklif ettiğini söyledi. Ancak küçük kızın teklifini kabul etmediğini ifade etti.

Küçük kız, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü tarafından psikolojik tedaviye başladı. A.Ş. ise nöbetçi mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Daha Özgecan Aslan’ın acısı dinmeden Hatay’da yaşanan bu olay, vahşice öldürülen Özgecan Aslan cinayetinin ardından tüm Türkiye’de tek bir nefesle “İdam geri gelsin” diye atılan sloganların bir işe yaramayacağı görüldü. 

Kaynak: Editör:
Etiketler: arsiv
Yorumlar
Haber Yazılımı