Haber Detayı
20 Şubat 2015 - Cuma 15:45
 
Meclis gene karıştı
SİYASET Haberi
Meclis gene karıştı

Geçtiğimiz günlerde şiddet görüntülerinin yaşandığı ve milletvekillerinin yaralandığı TBMM’nde yine benzer görüntüler yaşandı Gergin başlayan oturum kavga ile sonlandı Yumrukların karıştığı kavga sırasında CHP Milletvekili  Orhan Düzgün merdivenlerden düştü.

İç Güvenlik Paketi’nin görüşüldüğü TBMM Genel Kurulu'nda gene arbede çıktı. Çıkan kargaşada merdivenlerin bulunduğu yerden stenografların bulunduğu yere düşerek fenalık geçiren CHP Tokat Milletvekili Orhan Düzgün salondan çıkartıldı.TBMM Genel Kurulu'nda CHP Genel Başkan Yardımcısı Sezgin Tanrıkulu ile TBMM Başkanvekili Sadık Yakut arasında sözlü tartışma yaşandı. Yakut'un tutumu nedeniyle Tanrıkulu söz isteyerek kürsüye çıktı. Bu sırada başkanlık divanını önünde bulunan AK Parti Grup başkanvekili Mahir Ünal ile CHP Genel Başkan Yardımcısı Sezgin Tanrıkulu arasında sözlü tartışma başladı. Bunun üzerine TBMM Başkanvekili Sadık Yakut birleşime ara verdi.

Tekme Ve Yumruklar Konuştu

Tanrıkulu kürsüde iken birbirinin üzerine yürüyen  AK Parti ve CHP'li milletvekilleri tekme-tokat birbirine girdi. Bu sırada arbedenin arasında kalan CHP Tokat milletvekili Orhan Düzgün, merdivenlerden stenografların olduğu yere sırt üstü düştü. Arkadaşları tarafından yerden kaldırılan Düzgün salondan çıkartıldı. Kavga ise araya giren diğer milletvekilleri tarafından sonlandırıldı.

CHP'li ve AK Partili milletvekilleri Gerginlik anları ve Düzgün'ün düştüğü merdivenlerin fotoğrafını Twitter hesabından paylaşan CHP İstanbul Milletvekili Melda Onur, "Az önce Tokat Milletvekilimiz Orhan Düzgün itilerek stenoların yanındaki 15 basamaklı merdivenden düştü. Genel Kurul'da stenoların yanındaki 15 basamaklı merdiven boşluğu çok tehlikeli. Tam tartışmaların olduğu yerde" dedi.

Hakaret Ve Küfürleşmeler De Oldu

TBMM Genel Kurulunda geri çekme önergesini CHP’li katip üye Muharrem Işık okumayınca, bazı AK Partili milletvekillerinin 'Namussuz ve yuh' diye hakaret etmeleri gerilimi bir kez daha arttırdı.

Kaynak: Editör:
Etiketler: arsiv
Yorumlar
Haber Yazılımı