Haber Detayı
21 Şubat 2015 - Cumartesi 09:34
 
Oktay Vural’ın zor anları duygulandırdı
SİYASET Haberi
Oktay Vural’ın zor anları duygulandırdı

Üniversitesi’nde 2 grup arasında çıkan kavgada kan kaybından hayatını kaybeden Fırat Yılmaz Çakıroğlu hakkında konuşan Oktay Vural, konuşmakta güçlük çekti.

TBMM Genel Kurulunda konuşan Oktay Vural, dün öğle saatlerinde Ege Üniversitesi önünde çıkan kavgada hayatını kaybeden Fırat Yılmaz Çakıroğlu’na Allah’tan rahmet diledi.

Mecliste yaptığı konuşmasında güçlük çeken MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural, şöyle konuştu "Ege Üniversitesi'nde, Ülkü Ocakları Ege Üniversitesi mensubu Fırat Yılmaz Çakıroğlu maalesef şehit edilmiştir. Bu kürsüden ve Parlamentoda, hükümete, PKK'nın üniversitedeki örgütlenmesine karşı tedbir alınmasını defalarca ifade etmiş, Ege Üniversitesi yönetiminin de PKK'nın bu yapılanmasıyla ilgili hiçbir tedbir almamasıyla ilgili, bu konuda, hem Rektörlüğü hem emniyet teşkilatını uyarmıştım. Bu değerli kardeşim beni birkaç kere aradı. Dün çıkan bir gerginlik ve bu gerginlikten sonra bugün sınava girecekler, polise söylüyorlar " tedbir alınız." diye ama maalesef sınava girerken polis yok, saldırıya uğruyorlar ve bıçaklanarak ölüyor. Sayın Başkanım, yani 45 dakika ambulans gelmiyor, kan kaybından ölüyor. Aldığım bilgilere göre, inşallah öyle değildir ama, oradaki bir polis arabasıyla gönderilmesi talebi uygun görülmüyor. Bunun sorumlusu kim? Elinizi vicdanınıza koyunuz. İç güvenlikte buna alacağınız ne tedbir var? diye konuşurken güçlük çeken ve gözleri de dolan Oktay Vural, daha fazla konuşamayarak "Allah rahmet eylesin." Dedi ve MHP grubunun arka sıralarında yalnız oturdu.

Olayı kınayan TBMM Başkanvekili Sadık Yakut da şöyle konuştu. "Biz de bu menfur olayı şiddetle kınıyoruz. Fırat Yılmaz Çakıroğlu'na Allah'tan rahmet, yakınlarına başsağlığı diliyorum."

Kaynak: Editör:
Etiketler: arsiv
Haber Videosu
Video bulunamadı.
Yorumlar
Haber Yazılımı