Haber Detayı
21 Şubat 2015 - Cumartesi 17:26
 
Delikanlıysan çık ortaya!
SİYASET Haberi
Delikanlıysan çık ortaya!

Cumhurbaşkanı Erdoğan, hükümetin her adımından önceden haberdar olan ve twitter üzerinden bu bilgileri açıklayan Fuat Avni kod isimli Twitter Fenomenine “Delikanlıysan çık ortaya” diye seslendi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Malatya Valiliğince düzenlenen kahvaltıda, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileriyle bir araya geldi. Burada konuşan Erdoğan, twitter fenomeni olan ve son olarak Erdoğan’ın kızı ile ilgili suikast iddialarını ortaya atan Fuat Avni’ye seslenerek, “Ben, ailem, hepsi ve şimdi kızımla, şahsımla ilgili tehditler ortaya çıktı ve aylardır ortaya çıkan bir isim var. Ya delikanlıysan çık ortaya. Niçin gizli saklı yapıyorsun. Sende yürek varsa, delikanlılık varsa çık ortaya. Terör örgütünün mensubusun, öyle kod adıyla, mod adıyla. Varsa elinde bir şey koy ortaya. Benim kızımla ilgili onu öldürmek için ABD’den birini getirecek. Allah’ın verdiği ömrü kimse bir lahza geri, bir ileri alamaz" diye konuştu.

“KIRMIZI KİTABA GİRECEKLER”

Erdoğan yaptığı konuşmada Parelel yapıyla ilgili önemli açıklamalarda bulundu. Paralel yapının “Kırmızı Kitap” olarak bilinen Milli Güvenlik Siyaset Belgesi’ne alınacağını belirtti. Erdoğan, “Bu örgüt Nisan'da Milli Güvenlik Siyaset Belgesi'nde yerini alacak. Bu örgüt adeta korku imparatoru kurdu.Bu yapıya bağlı kuruluşlar, hukuk yolu ve milletimizin iradesiyle eninde sonunda tasfiye olacaktır. Hiç şüpheniz olmasın. STK’ların üzerinde burada çok önemli bir görev var. İlgili kamu kuruluşları bir yandan, STK’lar bir yandan el birliği içinde vatandaşlarımıza daha iyi hizmet vermenin çabası içinde olmalıyız. Diğer ülkelerdeki okulların MEB eşliğinde, inşallah bir vakıfla ağırlıklı uluslararası camiadaki bu okulları oralardaki yönetimler biz size verelim diyorlar. Burada bunca öğrenci boşta kalmasın diyorlar. Şu anda hükümetimiz süratle böyle bir vakfı kuruyor. İşbirliği halinde olacağımız ülkelerle, şu ana kadar hangi devlet başkanıyla görüştüysem el ele verelim ama yeter ki bu öğrenciler meydanda kalmasın. Aynı şeyi ekonomik alanda da yaptılar. Ekonomi Bakanlığımız, ilgili birimlerimiz yoğun bir işbirliği halinde DEİK’le organize edecek, devlet olarak ekonomik ilişkileri sürdürmeye devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.

Kaynak: Editör:
Etiketler: arsiv
Yorumlar
Haber Yazılımı