Haber Detayı
21 Şubat 2015 - Cumartesi 17:46
 
Nazan Öncel de anlattı
MAGAZİN Haberi
Nazan Öncel de anlattı

Özgecan’ın ardından tacize uğrayan ünlülerin itirafları da devam ediyor Ünlü sanatçı Nazan Öncel de çocuk yaşta üvey babası tarafından uğradığı tacizi anlattı.

Özgecan cinayetinin ardından sevilen oyuncu Beren Saat’in yaşadığı taciz olaylarını açık yüreklilikle anlatmasıyla sosyal medyada “sendeanlat” başlığı altında birçok kişi yaşadığı taciz olayını itiraf etmişti. Ünlü şarkıcı Nazan Öncel de bir dergiye yazdığı yazıda çocuk yaşta yaşadıklarını anlattı.

Çocukluğunda yaşadığı ve hayatında iz bırakan taciz olayını 2008 yılında  “Demirden Leblebi” şarkısıyla dillendiren Nazan Öncel,  Kadınca dergisinde yayınlanan 'Öldürülen Haysiyetimizdir' başlıklı yazısında kendi yaşadığı olayı şöyle yazdı:

"Daha el kadar bir çocuktum, ne mini etek giymiştim, ne şu, ne de buydu. O acımasız, o talihsiz olayı yaşamam için dünyaya bir kız çocuğu olarak gelmiş olmam bile yeterdi… Büyüyüp gelinlik çağıma gelip de evlendiğimde bekaretimin hesabı sorulan da yine ben oldum. On yıllar sonra belki bir işe yarar dedim, tuttum Demirden Leblebi’yi yazdım. Çoluk çocuğumuzu bu vicdansızlardan korumak adına iki kelam da biz edelim dedik. Dedik de ne oldu, o empati yapmaktan aciz adamların bizi bir öldürmediği kaldı… Burada söz konusu olan elbette ben değilim, benim gibi kimliğinin cinsiyet hanesinde kadın yazan her kadındır, bütün kızlarımız, kız kardeşlerimiz, analarımızdır. Söz konusu olan bu acıların altında kalanlarımız, söz konusu olan kırılan haysiyetimizdir."

Öncel'in daha önce anlattıkları Beyaz TV'deki Söylemezsem Olmaz programında da bir kez daha hatırlatıldı.

Kaynak: Editör:
Etiketler: arsiv
Yorumlar
Haber Yazılımı