Haber Detayı
23 Şubat 2015 - Pazartesi 19:26
 
Ankara Üniversitesinde korkutan gerginlik
EĞİTİM Haberi
Ankara Üniversitesinde korkutan gerginlik

Ege Üniversitesi’ndeki olaylar nedeniyle bazı öğrenci grupları arasında kavga çıkan Ankara Üniversitesi’nde eğitime ara verildi.

Ege Üniversitesinde bir gencin ölümü ile sonuçlanan olay sıcaklığını korurken, gerginlik diğer üniversitelere de sıçradı. Yaşanan olayı da bahane eden bazı öğrenci grupları arasında çıkan kavga nedeniyle Ankara Üniversitesi’nde eğitime ara verildi.

Ankara Üniversitesi Rektörlüğü Dil, Tarih, Coğrafya Fakültesinde çıkan olaylar nedeniyle eğitime bir gün ara verdi. Ege Üniversitesinde bir öğrencinin hayatını kaybetmesi üzerine Ankara Üniversitesi’nde de olaylar çıktı. Ankara Üniversitesi Rektörlüğü tarafından yapılan açıklamada, “Fakültemizde güvenlik amacıyla 23 Şubat Pazartesi günü eğitim ve öğretime bir günlük ara verilmiştir” denildi. Üniversite’de  gerginliğin devam ettiği belirtildi.

Geçtiğimiz günlerde Ege Üniversitesinde iki grup arasında çıkan olaylarda Fırat Yılmaz Çakıroğlu isimli bir öğrenci yaşamını yitirmişti. Olay soruşturulurken bazı Üniversitelerde bu olay da bahane edilerek yeni gerginliklerin yaşanması halkı kaygılandırıyor.

Kaynak: Editör:
Etiketler: arsiv
Yorumlar
Haber Yazılımı