Haber Detayı
24 Şubat 2015 - Salı 11:11
 
Bahçeli: İktidar şantaja boyun eğdi
SİYASET Haberi
Bahçeli: İktidar şantaja boyun eğdi

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Ege Üniversitesinde yaşanan olaylar ve Şah Fırat operasyonu hakkında sert açıklamalarda bulundu.

Partisinin grup toplantısında konuşan MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Ege Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Candeğer Yılmaz'ı istifaya çağırdı. Bahçeli, ''Geçtiğimiz hafta cuma günü Ege Üniversitesi'nden acı haber geldi. Fırat evladımızı şehit eden katil bu hunhar eylemi herkesin gözü önünde yapmıştır. 46 yıldır şehitlerimizin gözyaşlarınına ardı arkası kesilmiyor. Ne çok ölüyor ne çok üzülüyoruz. Biz şehitler ölmez vatan bölünmez demeyi sürdüreceğiz. PKK'lı katiller Ege Üniversitesi'nin her yerine yuvalanmıştır. Üniversite yönetimi uyumuş veya sorunları ağırdan almıştır. Fakülte koridoları sanki Kandil'deki mağaralar gibidir. Bir evladımız göz göre göre ölüme terk edilmiştir. Ege Üniversitesi Rektörü ne iş yapmaktadır? Koltuğunda oturmayı hala onursuzca sürdürecek midir?'' diye konuştu.

Özel’e sert Sözler

“Şah Fırat” operasyonunu da eleştiren Bahçeli hükümetle birlikte Genelkurmay başkanı İsmet Özeli de sert bir dille eleştirerek, “Sizin filminiz buysa biz ömür billah reklam izlemeye razıyız. Süleyman Şah Türbesi vatan toprağıdır. Türkiye, 26 Ağustos 1922 tarihinde başlayan Büyük Taarruz'dan beri ilk kez geri çekilmiş, ilk defa vatan bildiği toprakları geride bırakmıştır. Göre göre, bile bile AKP, vatanımızın bir parçasını koparıp atmıştır. Türk tarihinde böyle bir zillet, böylesi zelil bir vaka pek az yaşanmıştır. AKP Hükümeti, Süleyman Şah Türbesi ve Saygı Karakolu'nu tehdit ve şantajlara boyun eğerek arkasına bakmadan terk etmiştir. Ne hakla hangi yetkisyle kime sorarak vatan toprağından vazgeçtiniz? Sayın Özel paşa senin için vatan nedir? Yoksa Harbiye'de vatan konusu işlenirken dersi mi kırdın, okuldan mı kaçtın. AKP'nin lugatında erkekliğin onda dokuzu kaçmak kalanı da susmaktır. Vatan toprağını bombalayıp tahine geçtiler hakkımız varsa haram olsun'' ifadesini kullandı.

Bahçeli sözlerine şöyle devam etti, “IŞİD kimdir ki hükümet kaçmaktadır? IŞİD'den kaçarken PKK'ya komşu olmak neyin nesidir? Şam yönetimi misilleme yaparsa hükümet bununla nasıl başa çıkacaktır? Sayın Davutoğlu, bu toprakların kilidini açan Ertuğrul neslinin bedduasını daha fazla üzerinize çekmeyin.''

Erdoğan'a “Delikanlıysan Açıkla Da Görelim” dedi

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı da eleştiren Bahçeli, ''Erdoğan'ın Twitter'daki belalısına delikanlıysan çık ortaya diyecek kadar gözü dönmüştür. Bu ikili arasına girmek bize düşmeyecektir. Kendi hesaplarını kısa süre içerisinde görmeli en samimi dileğimdir. Ancak şunları da söylemeden geçmek doğru olmayacaktır. Sayın Erdoğan eğer sen delikanlıysan 17-25 aralık yolsuzluk ve rüşvet operasyonunun iç yüzünü, villada oğlunun eritemediği servetin kaynağını açıkla da görelim. Eğer delikanlıysan PKK'ya ne vaad ettin söyle de bilelim. Eğer mertsen Musul Başkonsolosluğunda rehin alınan vatandaşlarımıza karşılık IŞİD'e ne verdin,  İmralı canisine hangi sözleri lütfettin anlat da ilk ağızdan öğrenelim. Yine cesaretin varsa delikanlılığına güveniyorsan AKP'yi sana kim kurdurdu? Seni kim görevlendirdi? Türk milletinin bölünmesi için seni kim tembihledi bahset de merakımızı giderelim. Biz seni biliyor ve tanıyoruz lakin milletimizin de gerçek yüzünü görmesinin hakkı olduğunu düşünüyor ve buna yürekten inanıyoruz” ifadelerini kullandı.

Kaynak: Editör:
Etiketler: arsiv
Yorumlar
Haber Yazılımı